• BIST 107.302
 • Altın 151,442
 • Dolar 3,6681
 • Euro 4,3165

  Mutlu Tönbekici'den destek

  24.02.2009 21:50
  Rahşan'ım güzel döktürmüş
  Mutlu Tönbekiciden destek
  Mutlu Tönbekici'den destek Mutlu Tönbekici'den destek Mutlu Tönbekici'den destek

  Vatan yazarı Mutlu Tönbekici'den, Habertürk yazarı Rahşan Gülşan'ın 'İbo'nun diline düşmektense Pe..venk'in eline düşmeyi tercih ederim,' başlıklı yazısına destek!

  Vatan Gazetesi yazarı Mutlu Tönbekici, habertürk.com yazarı Rahşan Gülşan'ın, İbrahim Tatlıses'in kadına bakışını ve canlı yayında Yıldız Tilbe'ye söylediklerini eleştiren yazısına göndermede bulundu. Tönbekçi köşesinde şunları yazdı:

  "Laf benim değil. Habertürk"te yazan arkadaşım Rahşan Gülşan"ın lafı. Pek güzel demiş, o yüzden olduğu gibi aldım.

  Haberi okudunuz. Yıldız Tilbe, onu sorma bunu sorma dediği için İ.T. (kısaltma cuk oturdu) sinirlenmiş ve “Zamanında dayak yiyordun yardım istedin. Ben seni pez..vnklerin elinden kurtardım” şeklinde bir her zamanki maço denyo organ takıntılı çıkışını yapmış.

  (Yazmıştım hatırla ey okur! Bu adamda bir organ takıntısı var! Her kavgada şeyini çıkartıyor. Ya “Sus! Ben seni becermiştim” demeye çalışıyor, ya işte burada olduğu gibi “Sus! Başkaları seni becermişti” demeye getiriyor!!!! Ya kendi organı ya da başkalarının organı. Başka türlü düşünemiyor, konuşamıyor, NEFES BİLE ALAMIYOR!)

  Kız da sinirlenmiş “kimse beni pez.vnklerin elinden kurtarmadı. Yardım istediysem de bu böyle uluorta mı söylenir çüş oha ayyıııı” (son üç kelime yok, araya Şahika karıştı) mealinde laflar edip stüdyoyu terk etmiş.

  (Bu kıza da yapılanlar nedir böyle? İnsan da bir kere düşmeye görsün. Gelen vurur giden vurur.)

  Ben tekme tokat girişirdim herhalde. Ne dedin sen?! Şaak! Ama yok. Girişemezdim. Daha sonra yüz binlerce kere hayalini kurardım ama o anda yapamazdım. (Kızıyorum bu huyuma! Girişeceksen giriş!)

  Bu böyle bir şey. Daha sonra utanacak olanlar asla halt yemezler. İnsanı durduran TEK şey var: Din ahlak falan değil: Utanma duygusu.

  Utanıyorsan, utanma duygun varsa... Yapacak bir şey yok. Geçmiş olsun.

  Şimdi kızıyoruz bağırıyoruz çağırıyoruz İ.T."e de...

  Bu İ.T., gazete okuyor mu dersiniz?

  İ.T. okusa bile okuduğunu anlıyor mu dersiniz?

  İ.T. hayatında birrrrrrrrrrr kerecik olsun “Ulan bu da fazla olmuş hakikaten. Demeseydim keşke” demiş midir dersiniz?

  Demez. Ne okur, ne der. Diyecek olsaydı o lafları etmezdi. Utanacak adam halt yemez. (Tekrar oldu farkındayım) Utanma denilen şeyde ya doğuştan vardır veya yoktur. Eklenemez, çıkartılamaz bir şey.

  Biz burada, kendi kendimize bağrınıyoruz aslında. Çiğnenen kadınlık onurumuzu hesapça kurtarmaya çalışıyoruz.

  Rahşan"ım güzel güzel döktürmüş. “Atın bu kadın düşmanının televizyon önünden! Yediği herze en azında bu sefer yanında kalmasın! Çocuklar adına, kadınlar adına..”

  Çok doğru söylüyor da ben hiç sanmıyorum ATV"nin böyle bir şey yapacağını. Money talks, bullshit walks... ATV atsın MATV nasıl kapacaktır!

  Peki ne için yırtınıyoruz o zaman?

  Bir) Daha sonra bir başka köşeci (erkek olanları) “bir tane kadın yazar da haddini bildirmedi şu adama! Siz kendinizi kurtarmaktan acizsizin be!” demesin diye.

  (Hoş bu tipler sen istediğin gibi yaz yine bu lafı derler o da başka. Hem okumaz hem dil pabuç gibidir benim milletimin “okumaz” yazarı da “okumaz” okuru da...)

  İki) Olur da biri İ.T."i örnek almışsa almaktan vazgeçsin diye.. (Yerim ben senin toplumsal ahlak kaygılarını... Kendime diyorum..)

  Üç) Tribünler alkışlasın diye...

  Biraz da Hıncal Uluç"luk yapayım ve başta kendi gazeteme olmak üzere medyaya sokayım. Peki bu İ.T. canavarını kim yarattı?

  Biz... 1. sayfadan car car verirsen her yediği haltı, adam niye dursun! Sen niye yazdın küçük hanım?

  Vermeselerdi benim yazmaya hiç niyetim olmayacaktı. Madem çok kızıyoruz, yapılacak tek şey var: Görmezden gelmek.

  Allah ne İ.T."lerin ne de pez.vnklerin eline düşürsün."

  H2


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim