• BIST 107.445
 • Altın 152,893
 • Dolar 3,7155
 • Euro 4,3686

  Muti'yle devam kararı alındı!

  04.10.2009 12:00
  Bugün yapılacak olan MHP İl başkanlığı seçimi son buldu.
  Mutiyle devam kararı alındı!
  Muti'yle devam kararı alındı! Muti'yle devam kararı alındı! Muti'yle devam kararı alındı!

  AYDINPOST ÖZEL - MHP Aydın il başkan adayı Uğur Türkmen şu anda ekip arkadaşlarıyla toplantı yapıyor. Kendisine destek veren Nedim Ünal ile Celal Menemencioğlu'da toplantıya iştirak ettiler.

  KONGREDEN GÖRÜNTÜLER

  KONGREDEN DAKİKALAR

  Kongre için katılımlar başladı. Kalabalık ve heyecanlı geçecğe benzeyen kongreye İl Başkan Hasan Muti, Uğur Türkmen ve Olgun Ertan'ın yarışmaları bekleniyor. Hasan Muti ve Uğur Türkmen salona iştirak ederken Olgun Ertan henüz salona gelmedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi eski il başkanlarından Tahsin Serttaş'ın kongreyle ilgili düşünceleri:

  'Bu olağan kongrenin önce camiamıza ve Türk Milletine hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin bulunuğu coğrafyada ciddi anlamda mücadelelerin had safhada olduğu bir dönemde yeni sınırların çizildiği yeni devletlerin oluşturulmaya çalışıldığı bir döneme denk gelmesi, önemini bir kat daha arttırmıştır. Böyle kritik bir dönemde yapılan kongrenin Türk Milliyetçileri için her zamankinden daha önemlidir. Ülkemizin paramparça edilmeye çalışıldığı bir dönemde Türk Milliyetçileri ''ben'' dugusunu aşıp, ''biz'' demenin zamanı gelmiştir.

  Kısaca bu düşünceler neticesinde MÇP'nin MHP adını aldığuı günden bu güne kadar yönetimin her kademesinde bulunan partimizin tabanını yakınen tanıyan Hasan Muti'nin etrafında toplanılarak, Kürt milleti üzerinde hesap yapanların hesaplarını bozulacağına inanıyorum. Bu işi layıkıyla yapacağına inandığım Hasan Muti ve ekibine başarılar dilerim. Dileğim şudur; Bu kongre de zafer Milliyetçi Hareket Partsi'nin olmalıdır' dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi adaylarından Uğur Türkmen ile güç birliğine varan Nedim Ünal'ın kongre hakkındaki görüşleri:

  Öncelikle kazananın Milliyetçi Harket Partisi'nin olmasını diliyorum.  Bu seçim Milliyetçi Hareket Parisi'nin iktidar yürüyüşünün Aydın hareketi olacaktır. Değişim isteyen gelişim isteyen iktidar isteyen tüm partililerimizin bu görüşün temsilcisi olan adayımız Uğur Türkmen etrafında birleşmelerini istiyorum.

  Bugün kongrede Aydınımız'a demokrasiyi yaşatacağız. Bu demokrasi şöleninin Milliyetçi Hareket Parisi'ne yakışır şekilde sağ duyulu iktidarlı bir şekilde geçmesini dilerim.

  Seçim sonuçları hakkındaki düşüncem, 100 oy farkla kazanacağımızı tahmin ediyorum.

  Salonda bütün hazırlıklar tamamlandı ve kongre başlamak üzere...

  Milliyetçi Hareket Partisi il başkan adaylarından daha önce Uğur Türkmen ile güç birliğine varan Celal Menemenlioğlu"nun kongre hakkındaki görüşleri:

  'Kongremiz Türk milletine ve Milliyetçi Hareketçiler"e hayırlı olsun. Amacımız Milliyetçi Hareket Partisi"nin başarılarına daha da başarı katarak partimizin tek başına iktidarını sağlamaktır. Bunun ilk meşalesini aydında yakmaya hazırlanıyoruz. Partimizin başarısı için Uğur Türkmen ile güç birliğine vardık. Kongre sonucunda Uğur Türkmen başkanlığındaki listenin kazanacağına olan inancım tamdır. Tüm milliyetçileri, ülkücüleri kucak açacak bir ekiple delagasyonun karşısına çıkacağız. Ülkücü iradenin emrinde olacağız. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi eski il başkan vekillerinde diş hekimi Süleyman Demirci"nin kongre hakkındaki görüşleri:

  'Öncelikle kongremiz Türk milletine ve ülkücü hareket hayırlı olmasını diliyorum. Bu kongre Milliyetçi Hareket Partisi"ni  yerel de iktidar yapacak dönüm noktası olacaktır. Tabanın isteği ile güç birliğine varan ekibin başındaki Uğur Türkmen"in kazanması halinde bu hedefe varılacağını düşünüyorum' dedi.

  Nazilli belediye başkanı Haluk Alıcık"ın kongre hakkındaki görüşleri:

  "Kongremiz Aydınımız"a Türkiye"ye Genel Merkezimiz"e hayırlı olsun. Salondaki kalabalık gösteriyor ki Milliyetçi Hareket Patisi"nin bir sonraki seçimlerde Türkiye"nin şahlanan partisi olacak. Lider ülke Türkiye sevdalıları genel başkanları Dr. Devlet Bahçeli"yle beraber kenetlenerek, büyük bir başarı elde edeceğine inanıyorum. Kongremiz hayırlı olsun" dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi merkez ilçe başkanı Mehmet Uysal"ın kongre için görüşleri:

  'Kongremiz geniş katılımla bir şenlik havasında devam etmektedir. İdrak etmekte olduğumuz olağan kongremizin her şeyden önce partimize güç katacağından eminim. Milliyetçi Hareket Partisi"nin tek başına iktidarı emin adımlarla ve hızlı bir şekilde gelmektedir. Bu vesileyle her 3 başkan adayımıza da başarılar diliyorum. Asıl olan teşkilatımızın ve partimizin birlik ve bütünlüğüdür. Bu vesileyle yapılan kongrenin öncelikle aydınımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum' dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi başkan adayı Uğur Türkmen"in kongre için görüşleri:

  'Kongremiz ülkemiz Aydınımız ülkücü camia ve aydınlılar için hayırlı olmasını diliyorum. Milliyetçi hareket partisinin tek başına iktidar yürüyüşünün ilk ateşini kuva-i milliye ruhu ile aydından yakmaya hazırlanıyoruz. Birleştirici bütünleştirici hedefe odaklı bir ekibiz. Ekibimiz toplumun tüm kesimlerince kabul görülmüş ve gıpta ile bakacağı bir listedir. Ülkücü iradenin emrinde olan partimizi başarıya taşıyabilmek için aday olduk. Kongremizin kaybedeni olamayacaktır. Biz diğer aday arkadaşlarla hizmet noktasında yarışıyoruz. Kongre sonucunda el ele çıkacağız. Kongreyi kazanacağıma olan inancım var. Delegenin teveccühü ülkücü tabanın desteği kongre öncesi süreçte hep yaşadım. Tekrar ediyorum, biz Milliyetçi Hareket Partisi"ni tek başına iktidarı için çalışıyoruz" dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı ve başkan adayı Hasan Muti"nin kongre için görüşleri:

  'Şuan da 9. olağan kongremizi yaşamanın mutluluğu içindeyiz. Ne mutlu bizlere ki Milliyetçi Hareket ailesi kurulduğu 1993 yılından çok az sayıda yapmış olduğu kongrelerden şimdi salonlara sığmayan 3 adaylı kongreler ulaştık. Artık MHP Türkiye siyasetinde olduğu gibi aydın siyasetinde de belirleyici yön veren kurumsallaşmasını sağlamış kitlelere kucak açan bir hüviyetine kavuşmuştur benimle partide beraber yarışa giren diğer aday arkadaşlarımıza ülkücü, MHP"li iradeye sahip geçmişte de bu partiye sahip olmuş değer verdiğimiz kişiliklerdir. Bu kongremizin aydınımıza Türkiyemiz"e partimize hayırlı olmasını diliyor. Diğer başka kongre sonucu nasıl çıkarsa çıksın kaybeden olmayacak seçilemeyen olacağı bu da demokrasinin gereği, kol kola ve omuz omuza siyasetin yapılacağının müjdesi olmalı görüyorum ki kongredeki canlılık ve heyecan olası erken seçimlerde milliyetçi partisinin iktidar olacağını belirtisidir. Sonuç hakkında ise bu seçimi kazanacağımı diliyorum'' dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ekici, Aydın mMilletvekilleri Ertuğrul Kumcuoğlu ve Nazilli Belediye başkanı Haluk Alıcık şuanda salona girdiler. Yoğun ilgiyle karşılandılar.

  İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu"nun ardından kongre çalışmalarına başlanıldı. Divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici seçildi.

  MHP Aydın milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu konuşmasında;

  ''Hepinizin yakından izlediği gibi çok yoğun bir bilgi kirlenmesi ile karşı karşıyayız. Gerek Türkiye ve gerekse Türkiye dışındaki gelişmeleri doğru değerlendirip ona göre hareket etmeliyiz.

  Diğer konu ise, seçim meselesidir. Eğer bir ülkede erken seçimden söz edilmeye başladı ise bundan geri dönüş olamaz. Bu erken seçimin ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Biz MHP olarak Türkiye"nin iyi yönetilmediğini düşünüyoruz.

  Türkiye bütün Dünya ülkeleri arasında en yüksek arttığı ülke olmuştur. Türkiye krizden en çok etkilenen ülkeler arasındadır. İhracatımız gerilemiştir. Dolayısıyla ekonomik durum parlak değildir.

  Artık erken seçim konuşulmaya başlamıştır. Bundan kaçınılmaz. MHP olarak erken yada zamanında seçime hazırız. Hükümet Abbas yolcudur, gidicidir"" dedi.

  MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak konuşmasında;

  Bir parti ismiyle anılır. AKP"nin açılımı Adalet ve Kalkınma Partisi"dir. Ama sayın Başbakan, Adalet ve Kalkınma Partisi denilmesini istememektedir. Demek ki, adalet ve kalkınmadan yoksun hale getirdikleri ülke gerçeğini onlarda kabul etmektedirler. Sayın Başbakan Ak Parti denilmesinden yanadır. Karalara bulaşan partiyi Ak diyerek aklamak istemektedir. Ama ak demekle ak olunmaz. Hükümet terörle mücadele yerine terörle müzakere yapmayı yeğlemiştir. İşte onun için içinde ne olduğu belli olmayan dış dinamiklerin isteğiyle de açılım saçılım saçmalığına bulaştırmışlardır" dedi.

  Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin mesajı okundu.

  Başkan adalarından Olgun Ertan konuştu.

  Başkan adaylarından Uğur Türkmen konuştu.

  ''Bugünkü iktidarın zihniyeti ile, o günkü zihniyet aynıydı… Dikkat etmezsek yeni yeni “ AÇILIM, SAÇILIM “ süreçlerine girersek, Allah korusun  tarih yine tekerrür eder ve bu güzel vatanımız, dilim varmıyor ama altımızdan kayar gider veya istikbalimiz zora girer…
  -AÇILIM, bizce karanlık bir örtüdür.
  -Altında hileler ve badireler vardır.
  -Altında ne haltlar ne naneler vardır!
  -Altında çapanoğlu vardır.
  -Altında gözyaşımızın artışı vardır.
  Milletimin param parça dağılış süreci vardır.
  Milletimin yok edilme planına bilerek veya bilmeyerek çanak tutma vardır. İç ve dış güçlerin “Türk milletinden “ intikam alma sevdaları vardır…!

  Muhterem misafirler!
  Ülkemiz ve milletimiz, içten ve dıştan kuşatılmış durumdadır. Bu zor şartlarda; bunları daha yakından hissetmek ve bölge bazında çareler aramak, Dahili ve harici tehlikelere karşı daha aktif ve daha duyarlı olmak, tabiri caizse BİRŞEYLER YAPABİLMEK adına “ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA “ koyarak, daha derli-toplu siyasi hizmetler üretebilmek için MHP AYDIN İL Başkanlığına adaylığımı koymuş bulunmaktayım. Ben ve ekibim gerçekten bu davayı, bu hareketi bölgemizde daha da ileriye götüreceğimize inanıyoruz.

  Bütün samimiyetimle söylüyorum ki ; hepimiz belli yaşlara geldik, hiçbir şahsi beklentimiz yoktur. Amacımız TÜRKİYE"nin en köklü partisi MHP"yi ve milli davamızı ilimizde en iyi şekilde temsil edip ; güzel ülkemize necip milletimize  “ DAHA NASIL İYİ HİZMET EDEBİLİRİZ, toprağın kara bağrında toprağa düşmüş aziz şehitlerimizin muazzez ruhlarına ve onurlu GAZİLERİMİZE nasıl daha layık olabiliriz? Bütün hesabımız ve amacımız budur… '' dedi.

  İl Başkanı ve başkan adayı Hasan Muti konuştu.


  Oy kullanımı başladı!

  Başkan adaylarının listeleri

  Oy kullanma işlemi bitmiştir.Şuan sandıklar açılmaya başladı.!!!

  Oy sayım işlemi devam ediyor.

  Seçim sonucu Uğur Türkmen 224, Olgun Ertan 24, Hasan Muti 276 oyla tekrar başkan seçildi.

  Seçim anını Aydınpost Haber Servisi CANLI olarak sizlere dakika dakika aktardı.

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim