Dünyanın en popüler kripto para platformu Crypto.com çok büyük bir hatayla karşı karşıya kaldı. Müşteriye 68 dolar yerine tam 7,2 milyon dolar gönderdi.

Reklamsız Instagram uygulamasının ömrü kısa oldu Reklamsız Instagram uygulamasının ömrü kısa oldu
Sistemde ufak bir yazım hatası yaşayan firma, 100 Avustralya doları çekmek isteyen müşterisine 10,5 milyon Avustralya doları gönderdi. Crypto.com’un bu yanlışlığı yedi ay boyunca fark etmediği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında gerçekleştiği tespit edilen bir olaya göre Crypto.com çalışanı, ödeme tutarı alanına yanlışlıkla bir hesap numarası yazdı. 100 Avustralya doları alması gereken müşteri ise hesabına 10,5 milyon Avustralya doları geldiğini fark etti.

Parayı geri ödemek yerine kız kardeşiyle ortak kullandığı bir banka hesabına gönderdi. Bu hesap üzerinden ise beş yatak odalı bir ev satın aldığı ortaya çıktı. Evin değerinin 1,3 milyon Avustralya doları olduğu hesaplandı.

Aralık ayında müşterisine yanlış miktarda ödeme yaptığını fark eden Crypto.com ise Avustralya’da dava açtı. Thevamanogari Manivel isimli kullanıcıya açılan dava sonucunda yanlış ödenen miktarın iade edilmesi talep edildi.