CHP'li Engin Altay: Çekilmeyi bilmek lazım, çekilmek lazım CHP'li Engin Altay: Çekilmeyi bilmek lazım, çekilmek lazım

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş hakkında söylediği “Tito artığı” sözleri için özür diledi.

“AĞZIMDAN YANLIŞ BİR ŞEY ÇIKMIŞSA ÖZÜR DİLERİM”

Destici, katıldığı canlı yayında şunları söyledi:

* “Ben hiçbir Boşnak, Makedonyalı, Arnavut, Kosovalı, Karadağlı, Batı Trakyalı ya da Bulgaristan'daki Türkleri incitmek istemem. Onlar zaten ödemesi gereken bedeli ödemişler, canlarını vermişler, topraklarını vermemişler. Orada hâlâ Türklük ve İslam adına nöbet tutuyorlar.

* Biz burada kendi bağımsız devletimizin içinde hür bir şekilde yaşıyoruz, bayrağımızın altında, ama onlar büyük sıkıntı çekmişler, ağır bedeller ödemişler ve hâlâ o topraklarda aldıkları emaneti canları pahasına taşıyorlar.

* Eğer ağzımdan da yanlış bir şey çıkmışsa onlardan özür dilerim, özür dilemekten hiç çekinmem.”

NE OLMUŞTU?

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, BBP lideri iki hafta önce katıldığı TV100 canlı yayınında Erkan Baş’ı şu sözlerle eleştirmişti:

“Yugoslavya'da Tito rejimi vardı. Bir komünist rejim vardı. Buradan geçiyorsun Almanya'ya. Tamamen sol örgütleri içerisinde. Belli ki Alman istihbaratlarının kontrolünde yetiştiriliyorsun ve Türkiye'ye gönderiliyorsun. Senin gerçek soy ismin ne? Jusoviç. Burada neyi kullanıyorsun? Baş'ı kullanıyorsun.