Türkiye'yi sarsan Münevver Karabulut cinayetinde baba Süreyya Karabulut, cezaevinde intihar eden katil Cem Garipoğlu'nun mezarının ikinci kez açılmasını talep etmiş ve takipsizlik kararı verilmişti. O talebin ardından üst mahkemeye giden ailenin mezarın açılması talebi ikinci kez reddedildi. Süreyya Karabulut; “Rezan Bey’e gittim, ‘ne yapacağız?’ dedim. ‘Açtıracağım mezarı’ dedi. Savcılığa gittim, takipsizlik geldi. Sonra bir üst mahkemeye gittim, ret geldi. Şimdi Adalet Bakanlığı’na yazıyoruz” dedi.

Süreyya Karabulut, “Bu Garipoğlu ailesinin uzantısı çok büyük. Babasını serbest bıraktıktan sonra mahkeme başkanı değişti, işin garip tarafına bak.’Rezancığım, mahkeme başkanı neden değişti?’ dedim. Oradan bir bayan geldi ve ‘Garipoğlu ile ilişkisini tespit ettik’ dedi. Garipoğlu öyle bir aile ki internette rahmetli kızımın katledildiği koltukta fotoğraf çekiliyor oysaki ben bu işi kapatmıştım. Sokaktaki insan ‘Süreyya baba, Süreyya amca bu kaçtı, kaçırıldı’ diyor.” Dedi.

Karabulut, “Bunun yanı sıra bir telefon alıyorum. Beni öldürmek için tetikçi arıyorlarmış. Böyle bir ihbar geldi. Mafyayla tehdit ediliyordum” iddialarında bulundu. “Ben Rezan Bey’e de kızıyorum; Silivri cezaevinde Cumhuriyet Savcısına gidiyor, celladın resmini görüyor ama cesedine bakmıyor. Ben de ‘cesedini neden görmüyorsun?’ dedim. Garipoğlu’nun eli uzun ama serveti Rezan Epözdemir’i satın alamadı.” dedi.