Psikoloji Kısmı Öğrencisi Emel Işık; “1 TL fiyatı görünce evvel şaşırdım sonra memnun oldum”

28 Mayıs Salı günü prestiji ile uygulamaya alınan yeni toplu taşıma fiyatı ile karşılaşan öğrenciler şaşkınlıklarını ve memnunluklarını gizleyemedi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Psikoloji Kısmı Öğrencisi Emel Işık merkeze gitmek için kartını bastığını ve 1 TL alındığını görünce yanlış olduğunu zannederek şaşırdığını söyledi. Emel Işık; “Bugün merkeze gitmek için otobüse bindim. Her zamanki kartımı bastım ve 1 TL alındı yazdı. Olağanda 12.5 TL düşmesi gerekirken 1 TL düştü. Evvel şaşırdım, yanlışlık oldu sandım. Durumu öğrenince çok keyifli oldum. Fiyatlar nedeni ile merkeze çok gitmiyorduk bundan sonra gönül rahatlığı ile gidebilirim.”

Hemşirelik Kısmı son sınıf öğrencisi Zeynep Özçelik; “Başkanımıza öğrencilere verdiği dayanaklardan ötürü çok teşekkür ederim.”

Hemşirelik Kısmı son sınıf öğrencisi Zeynep Özçelik Hatay’dan geldiğini, öğrenciler için ulaşım fiyatlarının 1 TL olmasının kendilerini çok memnun ettiğini belirtti. Zeynep Özçelik; “Fiyatlar daha yüksekken daima fakülteye git gel sıkıntı oluyordu. Ulaşım bize biraz kıymetli geliyordu. Aylık 300 TL yol parasına veriyordum. Artık merkeze gidip gelmek de 1 TL. Liderimize öğrencilere verdiği takviyelerden ötürü çok teşekkür ederim.”

Sosyoloji Kısmı 2.sınıf öğrencisi Ecem Işık Boztepe; “Ulaşım fiyatlarının 1 TL olması bütçeme katkı sağlayacak”

Sosyoloji Kısmı 2.sınıf öğrencisi Ecem Işık Boztepe okula ulaşmak için iki otobüs değiştirdiğini ve ailesinden gelen parayı buna nazaran ayarlamak zorunda kaldığını söyledi. Ecem Parıltı Boztepe; “Muğla merkezde yaşıyorum. Okula gitmek için 2 otobüs değiştiriyorum. Benim için çok hoş oldu. Ailemin gönderdiği aşikâr bir bütçe var. Günlük 50 TL yol parasına gidiyordu. Kendimden kısmam gerekiyordu. Bundan sonra daha hoş olacak.”

Matematik Kısmı 2.sınıf öğrencisi Bilge Öğreten; “Ring seferlerinden sonra öbür güzergahlarında 1 TL olması bizleri çok memnun etti”

Matematik Kısmı 2.sınıf öğrencisi Bilge Öğreten ring seferlerinden sonra öbür seferlerin de 1 TL olmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’a teşekkür etti. Bilge Öğreten; “Öğrencilere ulaşımın 1 TL olduğunu yeni öğrendim. Ring seferleri 1 TL olmuştu artık birçok güzergah 1 TL’ye düştü. Bu karar bizleri çok memnun etti. Gidiş-dönüş 25 TL olarak ulaşım fiyatlarında külfet çekiyorduk.” dedi.

PDR 3.Sınıf Öğrencisi Sena Bayraktar ulaşım fiyatlarının 1 TL olmasının kendilerini keyifli ettiğini, AVM’ye gitmek için bile 25 TL ödemek zorunda kaldıklarını belirtti. Ulaşımda kimi öğrencilerin otostop çekerek kent merkezine geldiklerini hatırlatan Sena Bayraktar artık onlarında otobüs kullanacağını kelamlarına ekledi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 28 Mayıs prestiji ile uygulamaya aldığı yeni fiyat tarifesi ile;

-Menteşe Stadyum-AVM-Kötekli- Yeniköy

-Menteşe Stadyum-AVM-Kampüs

-Menteşe Stadyum-Otogar-TOKİ-Tıp Fakültesi-Turgutreis Yurdu-Kampüs

-Menteşe Otogar-Stadyum-Tıp Fakültesi-Turgutreis Yurdu-Kötekli Yeniköy(Gece Otogar Hattı)

FETÖ’den NATO zirvesi öncesi Biden’a mektup FETÖ’den NATO zirvesi öncesi Biden’a mektup

-Menteşe-Otogar-Tıp Fakültesi-Turgutreis Yurdu-Kötekli-Yeniköy sınırlarında öğrenci tarifesi 1 TL’ye düşürüldü.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı