2023 YKS başvurularında rekor artış 2023 YKS başvurularında rekor artış
Müge Anlı'da günlerdir işlenen Eşme Akıncı olayında yeni bir gelişme yaşandı. 3 Mayıs gecesi evden tek başına ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 52 yaşındaki kadının evlilik vaadiyle kaçırıldığı ileri sürüldü. Günlerdir aranan Eşme Akıncı, vatandaşlar tarafından beldede kullanılmayan bir ahırda olduğu tespit edildi.

AHIRDA BULUNDU

Yenimahalle'de bir ahırda bulunan yaşlı kadının şok halinde olduğu ve konuşmakta zorlandığı belirtildi. Daha önce bölgenin ve ahırın aranmasına rağmen orada bulunması, başka bir yerden getirilip bırakıldığı iddialarını da güçlendirdi. Ermenek Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Akıncı'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KAMERA KAYITLARI İNCELENECEK

Jandarma ekipleri daha önce bölgede yaptıkları çalışmalarda hiçbir ize rastlamadığı için kadının oraya nasıl getirildiği ortaya çıkarmak için kamera kayıtlarını inceleyecek. Günler sonra bulunan Eşme Akıncı, ilk ifadesinde köylüsü Aziz İbili ve onun bacağının adını verdi. İfadenin ardından İbili'nin bacanağı dün akşam gözaltına alındı.

CANLI YAYINDA GÖZALTINA ALINDI

Günlerdir programda olan Aziz İbili ise canlı yayında gözaltına alındı. İçinin rahat olduğunu ve suçsuz olduğunu söyleyen İbili, sağlık kontrolünün ardından İstanbul Adliyesi'ne götürülecek ve orada SEGBİS üzerinden Ermenek Cumhuriyet Savcısına ifade verecek.