Hafta içi her gün saat 10.00’da ATV ekranlarında yayınlanan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ isimli televizyon programıyla ekrana gelen Müge Anlı, birçok gizemli olayı canlı yayında ortaya çıkarıyor. Müge Anlı’nın bugün yayınlanan bölümünde ise stüdyoda heyecanlı anlar yaşandı.

Arkeoloji son sınıf öğrencisi 25 yaşındaki Mustafa Yılmaz, henüz 17 günlük evliyken 22 ocak pazar günü; ondan bir gün sonra da kuzeni Onur Yılmaz kayıplara karıştı. Mustafa Yılmaz’dan 12 gündür, kuzeni Onur Yılmaz’dan ise 11 gündür haber alınamıyor…

Müge Anlı’da aranan kayıp kuzenlerin şüpheli kaybına yönelik olarak Elazığ’da sabahın erken saatlerinde hareketlilik başladı.

Elâzığ İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliğinin düzenlediği şafak operasyonuyla, Elazığ Kovancılar’a bağlı Sürekli köyünde yaşayan kayıp Mustafa Yılmaz’ın eşi Nurten Yılmaz’ın şüpheli aile üyeleri gözaltına alındı.

Elâzığ Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Kovancılar İlçe Jandarma Komutanlığı ve Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekipleri de operasyona destek verdi.

Eş zamanlı olarak yürütülen operasyon kapsamında, Elâzığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri kayıp kuzenlerden Onur Yılmaz’ın annesi Hatice Yılmaz’ı Müge Anlı’nın canlı yayında gözaltına aldı.

Gözaltına alındığı sırada gözyaşları içinde konuşan Hatice Yılmaz, “Oğlumun da yeğenimin de yaşadığını düşünmüyorum. İkisini de ortadan kaldırdılar” dedi.

Sabah saat 06.00 sularında gerçekleşen operasyon kapsamında Elazığ Kovancılar’a bağlı Sürekli köyündeki evler ve ahırlar didik didik arandı.

Gözaltına alınan isimlerden biri de kayıp Mustafa Yılmaz’a, ölüm tehditlerinde bulunan kayınpederi Latif Yılmaz’dı. Operasyon sırasında Latif Yılmaz’ın dört katli evi arandı. Evde bulunan telefonlara da el konuldu. Sabah başlayan sorgu işlemleri sürüyor.