• BIST 109.330
 • Altın 156,222
 • Dolar 3,8688
 • Euro 4,5564

  Müftü'den Kandil mesajı

  18.07.2009 10:21
  Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak; Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı açıklamasında Aydınlıların ve tüm İslam aleminin kandilini kutladı.
  Müftüden Kandil mesajı
  Müftü'den Kandil mesajı Müftü'den Kandil mesajı Müftü'den Kandil mesajı

  Pazarı-Pazartesi"ye bağlayan gece Peygamberimizin Allah-ü Tealanın huzuruna kabulü anlamına gelen kutlu Mirac gecesini idrak edileceğini duyuran Bayrak, “Recep ayının 27"inci gecesinde ki bu "büyük buluşma" bir büyük sırrın yaşandığı hikmetlerle dolu bir yolculuktur” dedi.
  Miraç"ın insanın iç dünyasına yapılan bir yolculuk olduğunu açıklayan İl Müftüsü Hıdır Bayrak; Mescid-i Haram"dan, Mescid-i Aksa"ya ve oradan semaya gerçekleşen bu kutlu yolculuğun bugün bizim için gönül dünyamızı aydınlatan büyük bir olay olduğunu söyledi. Miraç"ın Allah"ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitlik olduğunu belirten Bayrak, “Bugün, dünyada devam eden olumsuzluklar, dünyamızı tehdit eden doğal afetler, küresel ısınma ve diğer tabii tehlikeler, insanların hırs ve tutkuları yüzünden karşı karşıya kaldığımız olumsuzluklardan, anarşi ve terörden kurtulmak için Allah"ın sonsuz merhametine sığınmanın seçkin bir anıdır. Bu anın değerini iyi bilelim ve "duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var" ayetine sımsıkı sarılalım. Daha güzel bir dünya, daha erdemli ve daha esenlikli bir hayat için Miraç Gecesi ile bir çıkış yapalım” diye konuştu.
  Aydın İl Müftülüğü olarak bu kutlu gecenin en iyi kutlanabilmesi için çeşitli programlar hazırladıklarını açıklayan Bayrak, şunları söyledi: “Allah'a güvenme ve tedbirlerle bu olumsuzluktan çıkmak mümkündür. Maddi veya manevi açıdan arzu edilmeyen yerde de olunabilir. Aynı inanç ve gayret ile gıpta edilecek makamlara çıkılır. Allah'a ibadet ve itaat hususunda yada çevreye rahatsızlık vermede kendimize yakışmayanı yapma alışkanlığında da olunabilir. Yaratan'a dönüş ve çevreye kol kanat germekle bahara erilebilir. Bütün bunlar ve daha nice çıkış yolları Miraç olayından alınabilir. Zira, alemlere örnek olarak gönderilen Hz. Muhammed'in hayatından bir kesit olan Miraç bize bir örnektir. Bu örneklerden yararlanmak suretiyle akıbetimiz hayır olsun" şeklinde konuştu.
  Müftü Hıdır Bayrak, Müslümanların kandil gecesini ibadet yaparak, anne-baba, eş ve dostlarla kandilleşerek geçirmelerini tavsiye ederek, şunları söyledi: “Bu gecede Devletimizin bekası, Milletimizin mutluluğu, Vatanımızın selameti için dua edelim. Mirac Kandilinizi tebrik ederim. Kandilin birlik ve beraberliğimize, sevgi ve kardeşliğimize vesile olmasını Cenab-ı Allah"tan niyaz ederim”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim