• BIST 106.785
 • Altın 269,783
 • Dolar 5,6938
 • Euro 6,3037

  Müftü Bayrak'tan mesaj

  13.04.2009 10:36
  Aydın İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Kutlu Doğum Haftası’nın bu yılki temasının ‘İslam’da Aile’ olduğunu ve haftanın Aydın’da çeşitli etkinliklerle kutlanacağını belirtti.
  Müftü Bayraktan mesaj
  Müftü Bayrak'tan mesaj Müftü Bayrak'tan mesaj Müftü Bayrak'tan mesaj

  Hz. Muhammed"in daha iyi anlaşılabilmesi için 14-20 Nisan tarihlerinin her yıl Kutulu Doğum Haftası olarak kutlanmakta olduğunu hatırlatan İl Müftüsü Hıdır Bayrak, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz.Muhammed"in miladi takvime göre doğum gününe yaklaşmış bulunuyoruz. O"nu daha iyi anlama ve anlatma adına, doğum gününün bulunduğu bu haftaya Kutlu Doğum Haftası adı verilmiştir.Diyanet İşleri Başkanlığımız 1989 yılından bu yana bu haftaya bu isimle anarak, Ülkemiz içinde ve vatandaşlarımızın bulunduğu ülkelerde ilmi, kültürel ve sosyal etkinliklerle kutlamaktadır. O yüce Peygamber fer0di, ailevi ve sosyal hayatında söz ve davranışları ile insanlığa kıyamete kadar örnek olacaktır. Onun, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek dünya ve ahiret mutluluğunun elde edilmesini sağlayacaktır. Çünkü O"nun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışları, temsil ettiği değerler bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir niteliktedir” dedi.
  Kutlu Doğum Haftası"nın bu yılki ana temasının "İslam"da Aile" olduğunu açıklayan Bayrak, Diyanet İşleri Başkanlığı"nca tertip edilen faaliyetlerin yanında İl Müftülüğü olarak da çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini açıklayarak, “15 Nisan Çarşamba günü saat 20.30"da Şükran Güngör Tiyatro Salonunda İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı"nın katılacağı "Hz.Peygamberin Öğretilerinde Aile" konulu konferansı vardır. Bu törende şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül verilecek ve İlimiz Müftülüğü Lâlezar Türk Tasavuf Musikisi Korosu"nun bir konser verecek. Aynı gün Atatürk Meydanında saat 14.00"de Kur"an Kurslarımızın tertip etmiş ve üç gün sürecek olan Kutlu Doğum Kermesinin açılışı yapılacaktır.
  2-19 Nisan Pazar günü saat 11.00"de Şükran Güngör Tiyatro Salonunda bayanlara yönelik konferansımız vardır. Bu faaliyetlerin dışında İlimiz Merkez, Kasaba ve Köylerde bay ve bayanlara yönelik va"z ve irşat programlarımız düzenlenmiştir. Kutlu Doğum Haftası"nın ilimize, ülkemize , İslam alemine ve bütün insanlığa rahmet, dış ve iç dünyamıza huzur getirmesini diliyorum” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim