Bir kaç gündür akaryakıt fiyatlarında zam ve indirim haberleri dolaşıp duruyor. Motorine gelecek olan zam iptal edilip duruyordu ancak şimdi uygulanacak.

Akaryakıt fiyatlarında son zamanlarda çalkantılar söz konusu. Motorine gelecek olan zam sürekli iptal edilip tekrar gündeme geliyor. Brent fiyatlarındaki düşüşten dolayı iptal edildiği söylenen motorin zammı bugün uygulamaya konulacak. İşte tüm detaylar.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre motorinin litre fiyatına bugün 76 kuruşluk zam yapılacak. Benzinin litre fiyatındaysa indirim gelecek. Brent petrol fiyatları ve dolar kurundaki hareketlilik devam ettiği sürece sürekli yeniden zam ve indirim gündeme geliyor.

Geçtiğimiz gün motorine beklenen 79 kuruşluk zam iptal olmuşken, bugün motorin için yeni bir zam haberi daha gündeme geldi. Fiyatlarda şu anda sürekli oynaklık söz konusu. Bu da araç sahiplerini fazlasıyla düşündürüyor.

Kasapoğlu: 5 milyon öğrenciye yüzme öğrettik Kasapoğlu: 5 milyon öğrenciye yüzme öğrettik

Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorinin litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren 76 kuruş zamlanacak. Motorin fiyatlarına zam yansırken, benzin fiyatlarındaysa önemli bir düşüş görülecek. Benzinin litre fiyatı, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 83 kuruş indirim gelecek. İşte beklenen fiyatlar:

İstanbul:Motorin:  23,96 TLBenzin:  20,34 TLAnkara:Motorin:  24,05 TLBenzin: >20,47 TLİzmir:Motorin: 24,06 TLBenzin:  20,44 TL

Siz sürekli geri alınan ve tekrar tekrar gündeme gelen bu zam haberleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.