Akaryakıt fiyatlarındaki artışın ardından nihayet indirim haberleri de gelmeye başladı. İşte bu kapsamda motorine yeni bir indirim geliyor.

Ülkemizde akaryakıt fiyatlarında uzun süredir bir artış söz konusu. Ancak şimdi bir süredir indirim haberleri de karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda motorine de yeni bir indirim geldi.

Altın durdu durdu bir anda fırladı! Piyasa kahininin tahmini tuttu, şimdi de tarih verdi Altın durdu durdu bir anda fırladı! Piyasa kahininin tahmini tuttu, şimdi de tarih verdi

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşları yakından ilgilendiren motorin fiyatlarında değişiklik devam ediyor. 30.06.2022 Perşembe gününden geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı motorin grubunda 84 kuruş fiyat indirimi meydana geldi. İndirim pompa satış fiyatlarına yansıyacak.

İndirim sonrası motorinin litre fiyatı 27 lira 50 kuruştan, 26 lira 66 kuruşa düşecek. Motorinde dün de 2,5 lira indirim yapılmıştı .Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre; İstanbul'da motorin litre fiyatı 27 lira 50 kuruştan satılıyor. Benzinin litresi ise ortalama 27 lira 30 kuruştan satılıyor.

Özellikle motorine gelen indirim ve zam haberleri herkesi yakından ilgilendiriyor. Zira motorin fiyatlarında yaşanan değişim ülkedeki her şeyde etkisini hissettiriyor. Bu kapsamda gelen indirim haberleri tüm vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Rusya Ukrayna savaşı ve brent petrolün fiyatlarındaki artış derken uzun süredir akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusuydu. Şimdi gelen indirim haberleri ise vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlayabilir.