Akaryakıt fiyatlarında son dönemde zam üstüne zam haberi geliyordu. Şimdi ise motorine bir indirim beklentisi oluştu. Sektörden gelen kaynaklara göre motorine yeni bir indirim daha gelecek. İndirimin 29 Haziran çarşamba günü saat 00.00 itibarı ile geçerli olması bekleniyor. İndirim litrede 1,5 TL olarak kayıtlara geçecek.

Türkiye'de gündemden düşmeyen konular arasında akaryakıt fiyatları fazlasıyla öne çıkıyor diyebiliriz. Şimdi ise motorin fiyatlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorin fiyatlarına, yarın gece itibarıyla indirim yapılacak. Bu indirimle 30 TL'yi aşan motorin fiyatları, yeniden 28 lira seviyelerine düşmüş olacak. Benzin grubu içinse iddia kapsamında bile bir şey yok.

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre motorine 1,50 TL indirim gelecek. Bu indirim ise çarşamba günü saat 00.00 itibarı ile geçerli olacak. Motorine gelen zamlar hayatıızı her anlamda zora sokarken indirimler aynı şekilde rahatlama sağlayacak mı bekleyip göreceğiz. Kaynaklardan gelen söylentiler bu yönde olsa da henüz resmi bir şey demek mümkün değil. Eğer söz konusu indirim gerçekleşirse yeni fiyatlandırma şu şekilde olacak: İstanbul: 28,44 TL, Ankara: 28,55 TL, İzmir: 28,57 TL.