Minimalist bir yaşam tarzının özü, bizim için en değerli şeyleri belirlemek ve fazlalık olan her şeyi ortadan kaldırmaktır. Minimal bir yaşam tarzını belirlemek istiyorsanız işe nereden başlarsınız?

Minimalizm son yıllarda popüler bir uygulama haline geldi. Minimal yaşam, daha azının daha fazla olduğu kavramı üzerinde çalışır ve niyetle ilgilidir. Sevdiğiniz şeylere hayatınızda yer ve zaman ayırır, sizi onlardan uzaklaştıran her şeyden siz de uzaklaşırsınız. 

Minimalizmi hayatınızda uygulamak devam eden bir süreçtir ve yaşamınızı geliştirmenin ve değiştirmenin yeni yollarını bulursunuz.

İlk olarak, şu anda yaşamınızda neyin bir amaca hizmet ettiğini ve neyin gereksiz olabileceğini değerlendirin. Minimalist bir zihniyete geçtiğinizde, daha odaklı bir hayat yaşamayı seçersiniz. Bütçenizi düzenlemekle başlayabilir ve ardından evinizi organize etmeye geçebilirsiniz. Hayatınızı düzene sokmak için ilk adımları atmak oldukça önemlidir ancak bu alışkanlıkları kalıcı kılmak için bir oyun planına ihtiyacınız var.

Birçoğumuzun evinde fazla eşyası olabilir ve hatta gereksiz alışverişlere çok fazla harcama yapıyor olabiliriz. Tutarlı ve sağlıklı bir bütçe oluşturmak, ihtiyacınız olmayan şeyleri azaltmanıza yardımcı olur ve endişe ve stresinizi azaltabilir.