• BIST 104.124
 • Altın 270,089
 • Dolar 5,7700
 • Euro 6,3622

  Miniklerden büyük ilgi

  21.04.2009 10:13
  Nazilli Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Mukaddes Yüksel’in yazıp yönettiği “Ormanda Bir Gün” adlı tiyatro miniklerden büyük ilgi gördü.
  Miniklerden büyük ilgi
  Miniklerden büyük ilgi Miniklerden büyük ilgi Miniklerden büyük ilgi

  Nazilli"de eğitim, kültür ve sanat alanında çalışmalarını sürdüren Nazilli Eğitim Kültür Sanat Derneği"nin hazırladığı “Ormanda Bir Gün” adlı tiyatro oyunu Latife Hanım çocuk yuvasında sergiledi. Dernek Başkanı Mukaddes Yüksel"in yazıp yönettiği eğitici ve öğretici bilgilerin verildiği “Ormanda Bir Gün” isimli oyunda gitarist Uygar Koç, Meltem Köksal, Aydın Yakupoğlu ve Mukaddes Yüksel oynadı. Profesyonel oyuncuları aratmayacak performansta sergilenen müzik destekli oyun, miniklerden büyük alkış aldı. Kullanılan dekorlar ve oyuncuların hayvan kostümleriyle sahne alması çocukların büyük ilgisini çekti. Ayrıca oyuncuların doğaçlamalarla minik öğrencileri de oyunun içine dahil etmeleri onların tiyatroya olan merakını ve ilgisini daha da artırdı. T
  iyatro oyununun çocuklarla buluşmasını sağlayan Nazilli Eğitim Kültür Sanat Derneği Başkanı Mukaddes Yüksel; “Eğitimin ve öğretimin kalıcı olması için görsel çalışmalar yapılmalıdır. Verilmek istenen, hayatı önemli kılan mesajların küçük yaştaki çocuklara oyunlarla verilmesi gerekir. Bu nedenle de Nazilli Belediyesi tarafından bir çocuk tiyatrosunun kurulmasının şarttır. Belediye Başkanımızın bu duyarlılığı göstereceğinden eminim. Dostlar organizasyondan Hakan Özsuner" in oyunu desteklemek amacıyla hazırlayıp gönderdiği Palyaçonun küçük öğrencilerin aralarında dolaşması, tam tiyatrolar gününe yakışır bir manzara oldu” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim