Yılda iki kere ödenmesi gereken MTV ilk taksidi Ocak ayında ikincisi ise Temmuz'da ödeniyor. MTV ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak Pazartesi günü sona eriyor.

Süper Loto çekiliş sonuçları: 30 Haziran 2022 Süper Loto sorgulama sayfası Süper Loto çekiliş sonuçları: 30 Haziran 2022 Süper Loto sorgulama sayfası


Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

 Yılda iki kere ödenmesi gereken MTV ilk taksidi Ocak ayında ikincisi ise Temmuz'da ödeniyor. MTV ilk taksit ödeme süresi 31 Ocak Pazartesi günü sona eriyor.Yeni yılda yapılan düzenlemeyle birlikte en düşük Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarı 109 liradan 136,25 liraya, en yüksek MTV tutarı ise 50 bin 107 liradan 62 bin 634 liraya çıkmıştı.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nca, bankalarla imzalanan vergi tahsilat protokollerinde 1 Ocak 2020’den geçerli olmak üzere değişikliğe gidilmişti.

Buna göre; vergi, harç, ceza ve diğer alacakların vergi daireleri vezneleri haricinde, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Türkiye Emlak Katılım Bankası ile PTT vasıtasıyla tahsiline de devam ediliyor.