Milyonlarca araç sahibine kritik uyarı! Bugün yaptırmayan sonra 25.000 TL ödeyecek - Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar, kasko ücretleri, bakım masrafları, MTV ve ek MTV ödemeleri derken araç sahiplerini cebinden çıkan rakamlar her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

Arabanın gazına basmak her geçen gün zorlaşırken araç sahiplerine kış öncesi yeni uyarı geldi. Yükselen servis ücretleri, yedek parça fiyatları nedeni ile araç sahipleri artık bakımdan kaçınırken bu kişilere yapılan uyarıda yapılan bu hatanın daha pahalıya mal olabileceği ifade edildi. İşte o kritik açıklamalar...

ARABASI OLAN HERKESİ İLGİLENDİRİYOR! SERVİS ZAMANI GELDİ

Yükselen araç fiyatları araba kullanmanın maliyetini de arttırırken özelilkle de araç bakım ücretleri ve servis masrafları da katlanmıştı. Araç sahipleri yükselen fiyatlar nedeni ile artık bakım sürelerini uzatmaya ve arıza olmadan servise gitmemeye başlarken yaşanan süreç hakkında kritik uyarı geldi.

bakim-uyarisi.jpg

Kış mevsiminin yaklaşması ile Ekim ve Kasım aylarında mutlaka kış bakımı yapılması gerektiği ifade edilirken yine araçların km bakımlarının da hayati öneme sahip olduğu, bakım yapılmayan araçlarda ortaya çıkabilecek arızıların masraflarının 25 bin TL seviyesine ulaştığı belirtilerek bu bakımların vakit geçirilmeden yapılması gerektiğinin altı çizildi. Kasım ayında kış bakımı için yoğunluk oluşurken oto servisler bu nedenle Eylül ayı sonu ve Ekim ayının bakım için uygun bir dönem olduğunu belirttiler.

SERVİS BAKIMI GEÇERSE NE OLUR, NE KADAR SÜRER?

Tesisatçının Görevleri Nelerdir? Tesisatçının Görevleri Nelerdir?

Servis bakımının geçirilmesi durumuna aracın arıza yapabileceği uyarısı yapılırken aynı zamanda aracın önemli ve pahalı parçalarında da kalıcı hasar oluşabileceği belirtiliyor. Servisin yoğunluğuna göre değişmekle beraber araç bakım işlemlerinde genelde aynı gün bakıma alınan araçlar teslim ediliyor. Arıza gibi durumlarda ise arızanın türü ve boyutuna göre teslimat süresi değişebiliyor.