Milli Takım'da Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu heyecanı başlıyor. Stefan Kuntz önceki gün aday kadroyu belirlemişti. Alman hoca 25 Mart Cumartesi günü oynanacak Ermenistan maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz, Ermensştan ve Hırvatistan maçları öncesi basın mensuplarıyla buluştu. Kuntz, merak edilenlere açıklık getirdi.

Salih Uçan konusunu açıklığa kavuşturan Kuntz, Beşiktaşlı oyuncunun kendisinden özür dilediğini söyleyerek, "Salih Uçan hakkında olumsuz açıklamalar vardı. Salih beni aradı ve konuştuk. İki tarafın bakış açısını, olayı görüştük. Benden özür diledi. Ben de, bir anlaşmazlık varsa iki kişinin kendi arasında çözmesi gerektiğini belirttim. Konu kapandı" dedi.

Kuntz, Leicester City'da forma giyemeyen Çağlar'ın takıma çağrılmasıyla ilgili ise, "Türkiye'de Çağlar kadar süre almayan bir oyuncuyu davet etmesem herhangi bir sorun olmazdı ancak Çağlar'ı neden davet ettik? Oyuncu hakkında bilgiye sahibim. Kulübüyle ve kontratı hakkında yaşadıklarını biliyorum. Buraya gedliğimde hep en iyisini yaptı" ifadelerini kullandı.

İrfan Can Kahveci'nin zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Kuntz, "Aile içinde bir birey nasıl çok güçlü ise aileyi o taşıyordur. O güçlü kişinin zor zamanlar yaşadığında da sizinle yola devam etmek istemesi de çok değerli bir durum. İrfan Can Kahveci'nin de zor zamanları diyebiliriz. O da bizim için önemli" diyerek oyuncusuna destek verdi.

Kuntz son olarak milli takımın yeni ismi Mehmet Can Aydın'a da değinerek, "Mehmet Can Aydın ve Salih Özcan'ı milli takıma katabilmek için çok çaba sarf ettik. Bu isimlerin yanına Ferdi'yi de ekleyebiliriz. Oyuncuları kariyerleri adına Türk Milli Takımı'nı seçmelerinin daha iyi olacağına ikna ettik" dedi.

Kuntz, Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası'nda yer alacağına inancının tam olduğunu belirterek, "Öncelikle beklenti olarak seneye Almanya'ya gitmemizi beklemelisiniz. Türk milli takımını Almanya'da temsil etmeyi çok istiyorum. Hırvatistan gibi son turnuvalarda zirveye oynayan bir takım rakibimiz fakat takımımız Almanya'ya gidebilecek seviyede" dedi.

Alman hoca milli takımda ilk kez yer alacak olan 29 yaşındaki Umut Nayir ile ilgili ise "Umut'u gördüğümde ona 'Ben de ilk defa 29 yaşımda milli takıma seçildim. Hiçbir şey için geç değil.' dedim. Ben, milli formayla 25 maç oynadım ve Avrupa Kupası kazandım. Umut da milli formayla başarılı olacaktır" cümlelerini kullandı.