Kılıçdaroğlu CHP genel başkanlığına yeniden aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı Kılıçdaroğlu CHP genel başkanlığına yeniden aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, onaylı randevu dönemi ile ilgili açıklama yaparak, kamuoyunu bilgilendirdi. Koca, gelinmeyen randevu sayısının 81 milyona kadar çıktığını açıklayarak, MHRS’de Onaylı Randevu Sistemine geçildiğini açıkladı.  Yeni dönemde, Randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00’ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi yahut gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek, ayrıca 65 yaş üstü hastalarla kanser hastalara ayrıcalık tanınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Onaylı Randevu Dönemi uygulamasının pazartesi günü başlanacağı açıklayarak kamuoyuna duyurdu.

Koca, yeni dönemde ayrıcalıklı iki hasta grubumuz var. Bunlar 65 yaş üstü hastalarla kanser hastaları” diyerek. Bu gruptaki hastaların onay işlemlerinden ayrı tutulduğunu açıkladı.

Koca “Onaylı Randevu Sisteminin hastanelerimize ve aynı zamanda da hekimlerimize zamanı verimli kullanma imkanı sağlayacak. Hasta, gelemeyeceği zaman randevuyu iptal edecek. Bu durumda da, randevu sadakatsizliği nedeniyle, şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için aktif olacak. Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalar faydalanacak.” Diyerek açıklama yaptı.

MHRS sistemi üzerinden randevusu almak isteyen kişilerin bilmesi gereken hususlar şunlar;

www.mhrs.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra, T.C. Kimlik Numaranızı ve MHRS şifrenizle veya e-devlet üzerinden giriş seçeneğini tercih ederek, sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra, açılan sayfa üzerinden randevu alınmak istenilen il ve ilçenin seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra ise hastane, bölüm tercihi yapıldıktan sonra, gelen ekrandan doktoru seçilebilir.

Doktor seçimi yapıldıktan sonra uygun gün ve saate tercih edilmesinin ardından randevun onaylanması gerekmektedir.

Bakan Koca tarafından yayınlanan MHRS’de yeni dönem doğrultusunda gelişen yeni uygulama için ise, “Randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00’ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi yahut gelemeyeceğini bildirmesi gerekmektedir. Söz konusu onay, www.mhrs.gov.tr internet sitesi, mobil uygulama üzerinden veya “ALO 182” çağrı merkezi aracılığıyla verilebilir.