• BIST 110.531
 • Altın 155,229
 • Dolar 3,8327
 • Euro 4,5208

  MHP'li vekilden RTÜK'e öneri

  29.04.2008 16:30
  (MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, son yıllarda yaşanan değişik krizlerin fırsat bilinerek, Türk milletinin değişik şekillerde boş hayallerle uyutulmaya çalışıldığını iddia etti.
  MHPli vekilden RTÜKe öneri
  MHP'li vekilden RTÜK'e öneri MHP'li vekilden RTÜK'e öneri MHP'li vekilden RTÜK'e öneri

  Özellikle son zamanlarda televizyonlarda yaygınlaşan şans oyunlarının binlerce milyonlarca kişiyi ülkenin gerçek gündeminden uzaklaştırıp boş hayallere sürüklediğini ifade eden Taner, "Nasıl alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkların reklam ve özendirilmesi yasaksa, Radyo Televizyon Üst Kurulu, çalışmadan kazanmayı özendiren bu tür programları da yasaklamalıdır" dedi.
  Türkiye'nin en büyük sorunlarından birinin işsizliğin yanı sıra iş beğenmeme ve insanların kısa yoldan emek harcamadan zengin olma duygusu olduğunu belirten MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, yanlış yayınlar nedeniyle çocukların bile harçlıklarının bir kısmını şans oyunlara ayırmaya başladığını belirtti. Hükümetin ve özellikle RTÜK'ün bu konuda bir an önce gerekli tedbiri almasını öneren Recep Taner, "Bana göre yanlış olan şans oyunları ile ilgili programlar maalesef ülke insanının çalışma azmini de köreltmektedir. Bu da hırsızlık, gasp ve benzeri asayiş olaylarının sayısını artırmaktadır. Gece televizyonlardaki şans oyunlarını izleyen herkes, ertesi gün sanki ülkede hiçbir sorun yokmuş gibi kimin kutusunun açtırılması gerektiğini tartışmaya başladı. Şans oyunları halkımızı gerçek gündemden uzaklaştırdığı gibi, gençlerin de çalışma azmini köreltmektedir. Bu nedenle bu tür programlara bir çeki düzen verilmelidir" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim