• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  MHP'li Taner esnafla buluştu

  21.07.2008 08:48
  MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, Didim’e bağlı Akbük beldesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
  MHPli Taner esnafla buluştu
  MHP'li Taner esnafla buluştu MHP'li Taner esnafla buluştu MHP'li Taner esnafla buluştu

  AYDINPOST ÖZEL


  Ziyarete MHP Aydın İl Başkanı Hasan Muti, İl başkan yardımcısı Hakkı İnesi, MHP İl kadın kolları başkanı Lale Budaklı, Didim İlçe başkanı Fikret Çelik ve Didim il genel meclisi üyesi Tamer Turan da katıldı.
  İlk olarak Akbük belde teşkilatını ziyaret eden Taner"i MHP Akbük belde başkanı Ömer Faruk Tütüncü ve belde yöneticileri, Akbük kadın kolları başkanı Şerife Bayrak, Akbük belediye başkan aday adayları Halil Başaran ve Alaattin Doğandemir ile partililer karşıladı.
  Partililerle bir süre sohbet eden Taner onuruna verilen öğle yemeğinden sonra Belediye Başkan aday adayları ile birlikte balık çiftliklerini ziyaret ederek balık üreticilerinin sıkıntılarını dinledi. Taner yapılan düzenlemelerle balık üreticilerinin açık denizlerde üretim yapmalarının istenmesinin küçük üreticileri zor durumda bıraktığını ayrıca alınan kararın açık denizlerde yapılacak olan balık üretim çiftliklerinin, mevcut çiftliklerle aynı randımanda üretim yapılıp yapılamayacağı konusunda incelemeler yapılmadan alınmış bir karar olarak değerlendirdi.
  Daha sonra Akbük sanayi esnafını ardından çarşı esnafını ziyaret eden Recep Taner çarşı merkezinde kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet etti. Burada vatandaşlara hitaben yapmış olduğu konuşmasında ülkenin geleceğini karanlık gördüğünü belirtti ve “Adını Adalet ve Kalkınma Partisi koyan AKP iktidarı altı yıldır Yüce Türk Milletini Adalet ve Kalkınma yerine işsizlik, açlık ve sadakaya mahkûm etmiştir. Yılların birikimi olan birçok değerimiz özelleştirme adı altında peş keş çekilmiştir. Özelleştirme gelirlerine göz diken iktidar ne var ne yok satmaktadır. Hazine arazileri, fabrikalar, Telekom rafineriler. Türkiye"nin kaynaklarını yandaşları ve küresel sermayeye yağmalatan AKP iktidarının yapmış olduğu özelleştirmelerden bankalarımızda payını almıştır. Bankalarımızın % 50 si şu anda yabancıların eline geçmiştir. Son olarakta Ordu mensuplarının kurmuş olduğu Oyak bank bile bugün satılarak Hollandalı ING bank olarak özelleştirmeler de ki yerini almıştır.
  Kısaca AKP iktidarı döneminde bütçe açıkları artmış, vatandaşın alım gücü de düşmüştür. Dış ticaret açıklarını kapatmak içinde birçok yeri özelleştirme adı altında satmaktadırlar” dedi.
  Partisinin Akbük belediye başkan aday adayları Halil Başaran ve Alaaddin Doğandemir"in de bulunduğu toplantıda yapılacak olan yerel seçimlere de değinen MHP Aydın Milletvekili Recep Taner “Önümüzde bir yerel seçim var. Akbük yıllardan beri yeteri kadar yatırımdan düşen payını alamamıştır. Sadece kış nüfusuna yetecek kadar çalışmalar yapılmıştır. Ancak yazın günübirlikçilerin ve yazlıkçıların gelmesi ile birlikte ilçe ve beldemizde sıkıntılar artmaya başlamıştır. Amacımız burada öncelikle iyi bir ekiple Akbük belediyesini teslim almaktır. MHP nin kendisine hedef seçtiği bir politikası vardır. Buda Önce Ülkem, sonra Partim ve sonra biz anlayışıdır. Ülke menfaatleri her zaman şahsi menfaatlerinin üstünde olmak zorundadır. Belediye Başkanlığı da Akbük"ün menfaatlerini her şeyin üzerinde görmek zorundadır. Akbük"te yeşili bozmadan, denizi kirletmeden ve çevreye uygun en uygun projelerle Akbük Belediyesinin yönetimine talibiz. Milliyetçi Hareketin bu projeleri uygulayacak bilgi birikimi ve tecrübelere sahip kadroları mevcuttur. ” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim