• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  MHP'den Vali'ye cevap geldi

  28.07.2008 16:09
  Aydın’a açılan mikrokredi şubesiyle ilgili olarak Valilik ve AKP yönetimini eleştiren MHP İl Başkanı Hasan Muti, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.
  MHPden Valiye cevap geldi
  MHP'den Vali'ye cevap geldi MHP'den Vali'ye cevap geldi MHP'den Vali'ye cevap geldi

  AYDINPOST ÖZEL

  Aydın"a açılan mikrokredi şubesiyle ilgili olarak Valilik ve AKP yönetimini eleştiren MHP İl Başkanı Hasan Muti, açıklamalarına bir yenisini daha ekledi.
  Başkan Muti, sorumlulukta en az iyi niyet kadar önemlidir dediği açıklamasında, “Aydın il özel idaresinin israfı önleme vakfına aktardığı para ve Aydın Valiliğinin bu vakfı himaye altına alması üzerine yaptığımız yazılı açıklamaya cevaben sayın Mustafa Malay"ın “talihsizlik” diye yorumladığı ve “hükümet istedi ben verdim” mantığına benzeyen açıklama üzerine MHP olarak kamuoyuyla paylaşıyoruz:
  1. İyi niyetle değerlendirilmesi istenen olayın adı, demokratik toplumlarda siyasi kimlik kazanmış vakıf veya gıda bankalarına devletin kaynaklarının aktarılması skandalıdır. Türkiye"deki adı da hortumculuktur. Mülki ve yerel idareciler açısından akıbetleri ülkemizdekinden daha farklı olur. Çoğu Avrupa ülkelerinde böyle vakıf ve dernekler faaliyetlerinden dolayı adalete hesap veriyorlar.
  2.Devletimizin bir kurumunu yıpratmak gibi bir düşüncemiz aldığımız siyasi terbiye gereği asla düşünülemez. Ama Devletin kurumunu temsil edenlerinde devlet adamı gibi davranmasını beklemek hem vatandaş olarak hem de siyasi parti olarak en doğal hakkımızdır.
  3.6 yıla yakın devletin kaynaklarını kendilerine yakın basın, vakıf, dernek,özel sektör kuruluşlarına aktarmaktan dolayı sabıkası hayli kabarık olan hükümetin çıkardığı genelgelerin arkasına sığınarak siyasi kimlik kazanmış olan vakfı himaye etmek ne kadar iyi niyetlidir yorumunu kamuoyuna bırakıyoruz.
  4.Açıklamamız, uzun yıllara dayanan gözleme, tespite dayalı, devletin kurumunu devlet gibi görme arzusundan; ama uygulayıcısının farklı davranışından duyulan üzüntünün eseridir.Demokratik toplumlarda bu tarz tepkiler daha hoşgörü ile karşılanır.Talihsizlik olarak nitelendirilmez.
  5.Fakir fukaraya yardım sosyal devlet olmanın gereğidir. Yardımların bizzat devlet eliyle ve yerinde tespit edilerek ve adaletli olarak önce en çok ihtiyaç sahibi olanların Örneğin yeşil kart konusundaki haksızlığın giderilmesinin temini bizi mutlu eder”
  dedi.
  MHP İl Başkanı Hasan Muti ayrıca, “Unutulmamalıdır ki, Sn. Mustafa Malay devlet memurudur, hükümetler gelip geçici, partiler hata yaparsa kapatılabilir kurumlar, devlet ise sonsuza kadar kalacaktır. MHP olarak talebimiz israfı önleme vakfına aktarılan paranın geri alınarak mümkünse ihtiyaç sahiplerine aktarılmasıdır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim