• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  MHP'den sağlık ocağı tepkisi

  09.01.2009 09:34
  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Hasan Muti, AKP’nin hizmet anlayışının yandaşlarına menfaat temini olduğunu iddia etti.
  MHPden sağlık ocağı tepkisi
  MHP'den sağlık ocağı tepkisi MHP'den sağlık ocağı tepkisi MHP'den sağlık ocağı tepkisi

  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Hasan Muti, AKP"nin hizmet anlayışının yandaşlarına menfaat temini olduğunu iddia etti.
  Başkan Muti, “Kurtuluş mahallesindeki 7 No.lu Sağlık Ocağı"nın yer darlığı bahanesiyle Cumhuriyet Mah. Mithatpaşa Cad. no:52/B adresine taşınma girişiminin, toplanan ve Sağlık Müdürlüğüne teslim edilen 3000"in üzerinde imzadan sonra kısmen taşınmaya çevrilmesi ama ileriki günlerde bu olayın gerçekleşme ihtimalinin her zaman mevcut olmasından dolayı gerekli gördüğümüz uyarıyı yapıyoruz. Mevcut binanın yer darlığından dolayı hizmet veremiyor olması gerçek değildir. ASKF binanın tamamına (5 kat) BEDELSİZ Sağlık müdürlüğüne protokolle kiralama talebi bizzat ASKF başkanı tarafından Aydın Valiliği"ne dilekçe ile iletilmiştir. Kıbrıs caddesi sağlık ocağı hizmet binası olarak uygun yerdir. Yer değişikliği bilhassa Güzelhisar ve Kurtuluş mahallesi sakinlerini hizmet alma açısından mağdur edecektir” dedi.
  Muti, “Aydın Valiliği"ni bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz ve kamu adına soruyoruz:
  1-Taşınılacak olan bina AKP ye sayın Sağlık Müdürüne yakınlığıyla bilinen ASİAD yönetim kurulu üyesi Haluk AYDOST"a mı aittir?
  2-Mevcut sağlık ocağından hizmet alan 2 mahallede yaşayan insanların mağduriyeti nasıl giderilecektir?
  3-Taşınılacak olan dairenin kirasının 1800 TL dedikodusu gerçek midir? Değilse kira bedeli nedir?
  Türkiye"de AKP"nin bu tarz uygulamalarından sabıkasının olduğu da göz önünde tutulmalıdır. Kamu kaynaklarının verimli, hizmetin yaygın ve rahat olarak verilmesi için yaptığı çalışmalardan dolayı Sayın Valimize güvenimiz tamdır. MHP olarak mevcut sağlık ocağının fiziki şartlarının olumlu ve kullanılır hale getirilerek hizmet vermeye devam etmesini talep ediyoruz.. Bu konunun incelenerek müdahalenin yapılmasını kamu adına Sayın Aydın Valiliğinden bekliyoruz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim