• BIST 108.645
 • Altın 154,531
 • Dolar 3,8286
 • Euro 4,5258

  MHP'den iddialı başlangıç

  18.05.2008 18:00
  MHP’liler Aydın’daki divan toplantısında buluştu. Başkan Muti, AKP iktidarından kurtulma mücadelesinin başladığını belirtti.
  MHPden iddialı başlangıç
  MHP'den iddialı başlangıç MHP'den iddialı başlangıç MHP'den iddialı başlangıç

  AYDINPOST ÖZEL

   

  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın genişletilmiş il divan toplantısı bugün yapıldı.

  Esko düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Aydın Milletvekilleri Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Uzunırmak ve Recep Taner ile Muğla Milletvekili Metin Ergün"ün de katıldığı toplantıda açılış konuşmasını İl Başkanı Hasan Muti yaptı.

   

  İLK HEDEF YEREL İKTADARI KAZANMAK

   

  Başkan Muti, “Cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş beyin Aydın"a ziyaretlerinde söylediği ne zaman Aydın"dan bir milletvekili Meclis"e gönderirseniz MHP o zaman iktidar olur sözleri bizim için her zaman motivasyon olmuş bizi daha da hırslandırmıştır. 1999 seçimlerinde yüzde 21"lik oy oranımız ve 100 bin 470 oyu 2002 seçimlerinde estirilen fırtınaya rağmen yüzde 12.20 oy oranında tutmayı başarabildik. 2004 yerel seçimlerinde il genel meclis oyları itibariyle 2002 oylarının üstünde bir başarı sağlanmıştır. 2007 seçimlerinde ise oy oranımız yüzde 26"ya çıkarak Meclis"e üç milletvekili yollamayı başardık. Bu başarı kolay sağlanmamıştır. Bunun arkasında sabır, alın teri, emek, maddi ve manevi fedakarlıklar vardır. Bugün burada gücümüze güç katan yeni arkadaşlarımızla MHP yeni bir hedef belirleyecektir. Bu hedef önümüzdeki yerel seçimlerde bütün ilçe ve beldelerde belediye başkanlıkları ve il genel meclisi üyeliklerinin tamamına talip olma hedefidir. Gelinen nokta ise asla tesadüf değildir” dedi.

  Aydın"ın AKP hükümetinin teslimiyetçi politikalarına teslim olmayacağını söyleyen Başkan Muti ayrıca, “Aydın küresel sermayenin uşağı olmayacaktır. Yörük Ali Efe"nin kızanları Türkiye"yi AKP hükümetinden kurtarma mücadelesini bu toplantıyla başlatmıştır. Kurtuluş öncelikle yerel idareyi AKP"nin elinden kurtarmakla başlayacaktır. Aydın siyasi kurtuluş mücadelesinin Samsun"u olacaktır” diye konuştu.

  “Uyan Türkiye, şimdi birlik zamanı” sloganına da değinen Muti, “Bu topraklar için büyük bedeller ödenmiştir. Sermayemizin, haberleşmemizin, hava ve deniz ulaşımımızın ve limanlarımızın, topraklarımızın milli olduğunu söylemek neredeyse pek mümkün görünmemektedir. Milli kaynaklarımızın yabancılara sunulmakta, ülke insanımızın geleceği ipotek altına alınmaktadır. İnsanlarımız hızla Türk kimliğinden uzaklaştırılmaya ve uyutulmaya çalışılmaktadır. Ülkenin içine düştüğü bu ortamda MHP dik duruşuyla, ülke meselelerine yaklaşım tarzıyla makûs talihimizi değiştirecek yegâna oluşumdur. MHP"ye duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır” şeklinde konuştu.

   

  YENİ PARTİLİLERE ROZET TAKILDI

   

  Konuşma bitiminde MHP"ye yeni katılanların rozetleri takıldı.

  MHP"ye katılan 250 kişinin olduğu açıklanırken, temsili anlamda 25 kişiye de rozet takıldı.

  İşte rozet takılan isimler:

  Tamer Turan (Didim AKP İl Genel Meclis üyesi)

  Alaattin Doğanhisar (DYP eski İl Genel Meclis üyesi)

  Fikret Atay (ANAP  Kuşadası eski İlçe Başkanı)

  Abdullah Sarı (AKP Kuşadası Belediye Meclis üyesi, başkanvekili)

  Halil Başaran (AKP Akbük belediye meclis üyesi)

  Osman Yılmaz (Emekli trafik amiri)

  Ömer Akkurt (Emekli emniyet memuru)

  Cengiz Ataman (İşadamı)

  Mehmet Cin (Eski baş müfettiş)

  Murat Bilgi (Terör gazisi)

  Cihan Can (Paşa et entegre tesisi sahibi)

  Kurthan Burak Uçak (Avukat)

  Ayça Öztürk (Avukat)

  Ökkeş Korkmaz (Avukat)

  Mustafa Karademir (Avukat)

  Mustafa Özlü (Avukat)

  Kadir Alper Atar (Avukat)

  Barış Öztürk (Avukat)

  Aykut Uysal (Avukat)

  Derya Karaçolak (Eski bayındırlık müdürü)

  SonerAvcı (İşadamı)

  Esat Satılmış (Emekli)

  Bekir Bozdağ (Emekli öğretmen)

  Kazım Başbal (Eski Anap"lı)

  Yeşim Evsen (İşkadını)

  Figen Erkan (Ev hanımı)

  Murat Nezafeti (veteriner hekim)

  Mehmet Öztürk (Umurlu)

  Yüksel Kaya (Esnaf)

  Cengiz Yılmaz (Çiftçi)

  Mustafa Bülbül (Emekli)

  Faruk Tamcan (Çiftçi)

  Mustafa Tonga (İşçi) 

   

  Türkiye üzerinde oyunlar oynanmaktadır

   

  Genel Sekreter Cihan Paçacı, “Aydın MHP"nin Ege"deki kalesi oldu. İnşallah bu daha da artarak devam eder. Aydın inşallah belediyenin burcuna da önümüzdeki yıl üç hilali taşıyacaktır” dedi. Paçacı, “Türkiye risk ve bunalımlı bir dönemden geçiyor. Cumhuriyet döneminden bu yana en sıkıntılı dönemi yaşamaktayız. Kriz arttıkça risk de artmakta. Tüm dünyanın gözünü diktiği bir noktadayız. Devlet olarak büyük, güçlü bir yapımız var. Ülke üzerinde büyük senaryolar yazılmakta ve ortaya konmaya devam edilmektedir” dedi.

   

   

  MHP BİR MARKADIR

   

  MHP"nin bir marka olduğunu ifade eden Ali Uzunırmak, “Türk milliyetçiliğini hissetmiş, politikasını kafasına nakış gibi işlemiş birisi olarak karşınızdayım. Memleketten yıllarca ayrı kaldıktan sonra gelip arkadaşlarımla birlikte gücümüzün yettiği oranda çalışmalar yapmaya başlamıştık. Yıllar geçti ve Türkiye"de MHP bir marka oldu. Türk milliyetçiliği kolay marka olmadı ve kıyas da kabul edemez. Gece vardır ama her gecenin sonunda güneş doğmaktadır. Bu hareket içinde de nice güneşler doğmuştur. Ali Uzunırmak olsa da olmasada Türkiye"nin bu markaya ihtiyacı vardır. Güneş bazen bulutun arkasına düşer. Sonra da önüne geçer. Bu iş sabır işidir. Ancak sabır durup beklemek değildir. Dava büyüktür. Dava adamlığı da büyüktür. Her alanda milliyetçilik yapmaya devam edeceğiz. Milliyetçilerin önü açıktır. Çağ milliyetçilik çağıdır” dedi.

   

  TEŞEKKÜR ETTİ  Partililere teşekkür ettiğini söyleyen Uzunırmak, “Aydın oy ortalaması olarak Türkiye"de en başarılı üçüncü il olmuştur. Oy sayısı olarak da en fazla oy alan 8. il oldu. Bu sizlerin başarısıdır. Türkiye kötü yönetilmektedir. Bakın, bizim algıladığımızı vatandaş algılayamayabilir. Ama onlar durmuyor. Medyaya bile el attılar. Bilgileri oradan verelim diye. Görüyoruz ki ülkeyi yönetenler rakamların güdümüne girmiştir” dedi. Meclis"te kabul edilen istihdam paketi çalışmasını eleştiren Uzunırmak, “Bakın iktidar 6 yıldır aynı şeyi söylüyor. O kadar alacaklıyken. Prim affı çıkartılıyor. Karşı değiliz fakat affın gerekçesi açıklanmalıdır. Kişi bağkura borcunu yatıramazken fert başı düşen gelirin 15 bin dolar olduğunu söylemek ne kadar akılcı bir yaklaşımdır? İşadamının, vatandaşın borcu sürekli artış kaydederken ülkede nasıl büyüme gerçekleşiyor?” dedi.

  Yerel seçimlerde MHP"nin başarılı olacağının altını çizen Ali Uzunırmak, “Yerel seçimlerde de Kuşadası"ndan Buharkent"e kadar belediyelere büyük başarı gösterip MHP bayrağını burçlara dikeceğiz” diye konuştu.

   

  Kadınlarımıza büyük görev düşüyor

   

  Recep Taner, Türkiye"nin zor bir dönemden geçtiğini vurgulayarak başladığı konuşmasında, “Bakın Rusya Devlet Başkanı görevini devrederken milliyetçilik yapacak, ben yaptığın için Türkiye"de eleştirileceğim. Bunun neresi mantıklı Allah aşkına! Seçimlerde çok çalıştık. Partili partisiz herkes çok yoruldu ve başardı. Ama kadınlarımızın rolü büyük oldu gerçekten. Önümüzdeki yerel seçimlerde de kadınlarımıza büyük görev düşüyor. Kadınlarımıza gereken ilgiyi gösterelim. Kim, nerede siyaset yapmış olursa olsun, sen-ben demeden herkesi MHP"ye bekliyoruz” diye konuştu.

   

  Milliyetçiliği bitirmeye çalışıyorlar

  Toplantıda son olarak Ertuğrul Kumcuoğlu konuştu. Milliyetçilik kavramının bitirilmeye çalışıldığını ifade eden Kumcuoğlu, “Bu tarz aldatmacalara kanmayalım. Türkiye"nin kurtuluşu AKP iktidarından kurtuluşla mümkündür. Bunun için de önce rakibinizi yıpratacak sonra iktidar olacaksınız” dedi.

   

   

  Toplantıdan notlar:

  • Divan toplantısına MHP"liler büyük ilgi gösterdi.
  • Girişte parti rozeti, bayrak ve benzeri promosyon ürünleri satıldı.
  • Emniyet mensupları geniş güvenlik önlemleri aldı.
  • Toplantı salonundaki MHP için yapılan süslemeler partililerin beğenisini kazandı.
  • Divan üyelerinin seçimi sırasında Ali Uzunırmak için yapılan alkış, Recep Taner için yapılanınkinden az olması gözden kaçmadı.
  • Toplantıda partililere yalnızca su dağıtıldı.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim