• BIST 109.666
 • Altın 156,625
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  MHP'den bayrak eleştirisi

  11.03.2009 18:23
  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Hasan Muti, yazılı açıklama yaparak AKP’nin Aydın mitinginde Türk Bayrağı’na saygısızlık yapıldığı iddiasında bulundu.
  MHPden bayrak eleştirisi
  MHP'den bayrak eleştirisi MHP'den bayrak eleştirisi MHP'den bayrak eleştirisi

  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Hasan Muti, yazılı açıklama yaparak AKP"nin Aydın mitinginde Türk Bayrağı"na saygısızlık yapıldığı iddiasında bulundu.
  Başkan Muti, “Bütün siyasi partilerin yaklaşan yerel seçimler dolayısı ile yaptıkları ve yapacakları açık hava toplantıları demokrasimizin olmazsa olmazlarıdır. Bizim de MHP olarak 8 mart Pazar günü bu anlamda Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçelinin teşrifleri ile gerçekleştirdiğimiz açık hava mitingimiz Aydınlı hemşerilerimizin (yağmura rağmen)yoğun katılımı ile gerçekleşmiştir. Bütün Aydın halkına partimize ve adaylarımıza duydukları ilgi ve yaptıkları katılım için teşekkür ederiz. Genel Başkanımız Aydındaki ilgiden memnun olarak ilimizden ayrılmışlardır.Mitingimiz Aydın siyasi tarihinin en kalabalık, gayet olgun,demokrasinin bütün güzelliklerinin yaşandığı, coşkulu bir miting olmuştur” dedi.
  Muti ayrıca, “Ne yazıktır ki, 9 mart pazartesi AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın katıldığı açık hava mitinginden aynı şekilde demokratik ilkelerden bahsetmek pek mümkün olmamaktadır. Demokratik haklar kullanılırken insan hak ve özgürlüklerinin, Devlet gelenek ve adabının da göz önünde bulundurulması da demokrasinin olmazsa olmazıdır. Öncelikle yıllardır hizmette olan kurumların açılışının bahane edilmesi, Devlet erkanının emrivaki yapılarak bizzat sayın Aydın Valisi tarafından genelgeyle karşılamaya çağrılması devletin siyasete bulaştırılması olarak tabir edilir. Sayın Başbakanın Chp dönemini anlatırken, Chp ye atfen söylediği ”Sizin döneminizde il başkanları Valilik yapıyordu” sözleri doğru ifade olabilir ama Devletin Valisine akp ilçe başkanlığı yaptırtmak da akp döneminin bir gerçeği olmuştur.Başka türlü Devletin Valisine odun- kömür dağıttırmak,il özel idare kaynaklarından yandaş vakıflara para aktartmak, şebeke suyu olmayan evlere çamaşır makinesi dağıttırmak başka nasıl izah edilebilir.Bir kere daha görülmüştür ki, miting dolayısı ile resmi kurum ve kuruluşlar adeta tatil edilmiş ,vatandaşımız mağdur edilmiştir.Devletin araçları ile siyasi faaliyet ve rüşvet olarak çocuklara oyuncaklar dağıtılmış,reddedenler devlet büyüğüne hakaret çerçevesinde polis karakollarında ifadeleri alınmıştır.Aydın, Aydın olalı böyle bir zulmü miting adına görmemiştir” diye konuştu.
  Muti, “Sayın Başbakan, ne Aydının sorunlarından bahsetmiş, ne de Aydın"da 2007 mitingindeki aynı meydanda verdiği sözleri hatırlamıştır. Ama oy için demokrasi şehidi rahmetli Adnan Menderesin ismini istismar etmeyi de ihmal etmemiştir. Yeri geldiğinde kendini Davos fatihi, yeri geldiğinde padişah,yeri geldiğinde peygamber ilan ettiren sayın başbakan,7 yıla yakın iktidarında hala daha eskiye takılmış kalmış,vizyon ve misyon içermeyen basit suçlamalarla siyaset yapma gereği duymaktadır.Topluma verecek ve vermiş olduğu hiçbir şey olmayan sayın başbakan,Türk lirasının 2 kere devalue edilmiş olmasını göz ardı ediyor ama 6 sıfır atılmasını gururla söyleyebiliyor.iktidarda ve yetkinin kendinde olduğunu unutarak,işsizliği nasıl önleyebileceğini, çiftçinin, esnafın, köylünün, emeklinin,memurun,işçinin,artık intihar sınırına gelmiş insanların derdine nasıl çare olacağını anlatmıyor.Çare olması gereken, iktidarda olan sayın başbakanın suçlamalarla siyaset yapması ciddiyetsizlik örneği değildir de nedir? Doğu ve güneydoğu illerimizde etnik kökenden bahseden sayın başbakan, Aydın"da tek bayrak, tek millet demekte ama tek dil diyememektedir. Kaldı ki, üzülerek gördüğümüz kadarıyla akp teşkilatı kutsal bayrağımızın direklerini meydan süsleme aracı olarak kullanmakta ve hatta yırtık Türk bayrağını meydanda dolaştırmaktan da geri kalmamaktadır. Buradan devletin savcılarını göreve davet ediyoruz, Türk bayrağını yırtarak meydanda dolaştıranlardan ve Türk bayrağı gönderde iken direğini balon süsleme malzemesi olarak kullananlara karşı yasal işlemleri yapınız. Akp Aydın"da çıkmaza girmiştir. Aydınlıya bir şey vermedikleri gibi verebilecekleri hiç bir şey de yoktur. demokrasinin nimetlerini parti çıkarları için kullananlara cevabı demokrasinin beşiğinde yetişen ve onu özümsemiş Aydın"ın Efeleri 29 mart yerel seçimlerinde demokrasinin gereği sandık başında verecektir. Halkımız,2007 genel seçimlerinde ve referandumda AKP"ye attıkları demokratik tokatı bir kere daha atacaktır. Ve halkıyla bütünleşmiş ,halkın değerlerini özümsemiş,derdini dert edinmiş MHP ve onun kadrolarını iş başına getirerek hizmeti MHP farkıyla almaya karar verecekleri umuduyla saygılar sunarız” dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim