• BIST 108.153
 • Altın 153,903
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  MHP'de seçim çalışmaları

  28.01.2009 16:12
  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kuşadası İlçe Teşkilatı yerel seçim çalışmalarının yürütülmesi amacıyla değişik mahallelerde dört seçim bürosu birden açtı.
  MHPde seçim çalışmaları
  MHP'de seçim çalışmaları MHP'de seçim çalışmaları MHP'de seçim çalışmaları

  Seçim bürolarının açılışlarına MHP Kuşadası İlçe Başkanı Cemal Sarı, MHP Kuşadası Belediye Başkan adayı Abdullah Sarı, Ülkü Ocakları Kuşadası Şube Başkanı Tuncer Biltekin ve MHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Olcay Kara ile birlikte çok sayıda partili katıldı.
  Hilal ismi verilen seçim bürolarının birincisi Kuşadası Cumhuriyet Mahallesi"ndeki Adahan Otel"de açıldı. Daha sonra sırasıyla Cumhuriyet Mahallesi M. Vapurlu Sokak, Kadınlar Denizi Mahallesi ve Özel Kuşadası Hastanesi"nin arka bölümünde 3 yeni seçim bürosunun açılışı törenle gerçekleştirildi.
  Seçim bürolarının açılışında konuşan MHP Kuşadası İlçe Başkanı Cemal Sarı, yerel seçimlerde tek alternatifinin MHP olduğunu iddia ederek, “MHP, 40 yıllık şerefli ve onurlu siyasi yolculuğu, bütün engellere ve engellemelere rağmen, iktidar hedefine doğru hızla ilerlemektedir. MHP, 40 yıl önceki kimliğini muhafaza ederek, kararlı ve dimdik ayakta kalmayı başarabilmiştir. Bu azim ve kararlılık, bugün haklı olarak MHP'yi iktidarın tek alternatifi konumuna taşımıştır. Bugüne kadar tek başına veyahut başbakanlık düzeyinde ülkeyi yöneten siyasi partiler, Türk Milletini hak ettiği seviyeye çıkaramamıştır. Son 70 yıllık siyasi tarihimizde bütün siyasi partiler denemiştir. Denenmeyen tek siyasi parti MHP olmuştur. Bunun için milletimizden ısrarla yönetim yetkisini talep ediyoruz. Türk Milletini çağın ilerisine taşıyacak bir yönetimi milletimize sunmak istiyoruz” dedi.
  MHP"nin 29 Mart"ta yapılacak olan yerel seçimlerde büyük bir zafer elde edeceğini savunan MHP Kuşadası Belediye Başkan adayı Abdullah Sarı da, “Kuşadası maalesef son 20 senedir adına ve şanına uygun bir yerel yönetim ekibi oluşturamamıştır. Kuşadası, dünya markası bir kent olması gerekirken, yerel yöneticilerin basma kalıp yönetim zihniyetleri sebebiyle bugün, Kuşadası kendi nüfusunu bile doyuramayacak bir kent haline gelmiştir. Kişisel menfaatlerin, Kuşadası'nın genel menfaatlerine tercih edildiği bu dönemde, Kuşadası, turizm hedeflerinden hızla uzaklaşmış, alternatif sektör ve yatırımlar oluşturulamadığından, Kuşadalıların hayat standartı sürekli aşağıya düşmüştür. Türkiye'nin en çok gemiyi ağırlayan ikinci kenti olan Kuşadası ve Kuşadalılar bugün layık oldukları yerde değildir. Bunun en büyük sorumlusu, Kuşadası'nı 20 senedir yöneten başkanlardır. Çünkü, Kuşadası'nın gelir kaynaklarını Kuşadalılara yönlendirmede aciz kalmışlardır. Var olan turizm pastasını ve onun oluşturduğu katma değeri, Kuşadalılardan uzak tutmuşlardır” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim