• BIST 109.657
 • Altın 156,071
 • Dolar 3,8739
 • Euro 4,5733

  MHP'de kahvaltılı toplantı

  19.01.2009 12:00
  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Yönetim kurulunun yeni oluşumunu kahvaltılı basın toplantısıyla tanıttı.
  MHPde kahvaltılı toplantı
  MHP'de kahvaltılı toplantı MHP'de kahvaltılı toplantı MHP'de kahvaltılı toplantı

  AYDINPOST ÖZEL- Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Yönetim kurulunun yeni oluşumunu kahvaltılı basın toplantısıyla tanıttı.
  Toplantıda yerel seçimlerden zaferle çıkacaklarının altını çizen MHP İl Başkanı Hasan Muti, "Yeni oluşan Yönetim kurulumuzun tanıtımı, mahalli seçimler, Türkiye gündemi ve partimizin kuruluşunun 40 yılı hakkındaki düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak adına bu basın toplantısını düzenlemiş bulunmaktayız. Özellikle 2007 genel seçimleri ve ardından 29 Mart 2009"da yapılacak olan yerel idareler seçimi için aday adayı olan yönetim kurulu üyelerimizin istifaları ile eksilen İl Yönetimimizin yeniden yapılanma çalışmaları tamamlanmıştır. Yeni yönetimimiz sizlere dağıtılan listedeki gibi oluşmuştur.

  Değerli basın mensupları; 2009 yılı MHP için çok önem arz etmektedir. Partimiz 2009 yılında 40 kuruluş yıldönümünü kutlayacak; yerel seçimlerde iktidar olacak ve akabinde ilçe, il ve genel merkez kongrelerini yapacaktır" dedi.

  Muti, "1969 yılında kurulan MHP; 40 yıldır Türk Milletinin hizmetinde,

  Cumhuriyetimizin düşmanlarının ve işbirlikçilerinin karşısında, Türkiye sevdalısı olarak dik duruşu, onurlu tavırlarını her zaman parti menfaati gözetmeksizin sergilenmiş ve bunu da devam ettirecek azim ve kararlılığında olmuştur.  40 yıl ülke ve millet hizmetinde olan MHP; köklü, dinamik yapısıyla, ülke kaynaklarını, ülkenin milli birlik ve beraberliğini, toprağın bölünmez ve bütünlüğünü, bayrağın kutsallığını, din ve vicdan hürriyetini,  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter yapısını, demokrasiyi, sosyal hukuk devleti olması ısrarını her zaman savunmuştur" diye konuştu.

  MHP'nin Türkiye ve Türk düşmanlarının ve işbirlikçilerinin hedefi haline geldiğini söyleyen Başkan Hasan Muti, "MHP, Bütünleştirici, birleştirici, aklı selim, olgun politikalarıyla oyunları hep bozmuştur. Değerli basın mensupları;

  2002 yılından bu yana iktidar olan AKP hükümeti, geçen süre içinde kendisine oy verenlerin beklentilerine cevap verememiş, ülkemizi ekonomide belirsizlik, iç politikada bunalım, dış politikada teslimiyetçi ve duyarlılığı olmayan politikalarla milli değerlerimizi inciltici, manevi duygularımızı rencide edici olmuştur. Devletin kurumlarını birbirine karşı güvensiz, vatandaşlarımızı tedirgin, Türkiye Cumhuriyeti"nin bütün kazanımlarını, sermayeyi, iletişimi, hava ve deniz limanlarını yabancılaştırmış, Türkiye"yi kimlik bunalımına sokmuş, içeride belirsizlik, dışarıda tavizkar politikalarıyla ülkemizi bir kaos eşiğine sürüklemiştir. İyi olanı kendisinden, kötü olanı Dünya"daki gelişmelerin Türkiye"ye yansıması olarak tanıtan AKP hükümeti; Dünya"daki ve ülkemizdeki gelişmelere müdahale edebilme yeteneğinden uzak kalmış, ülkemiz adeta kurumuş bir yaprak gibi rüzgarın insafına terkedilmiştir.

  Yüce milletimizin manevi duyguları sözüm ona yardım dernekleri aracılığıyla istismar edilmiş, suçluluğu kesinleşmeyen insanlar suçlu gibi kamuoyu önünde rencide edilmiş, çete ve suç örgütleri operasyonlarına Türk"ün milli destanlarının adı verilerek, insanımızın yüce tarihiyle karşı karşıya getirmeyi tasarlamışlardır. Kısacası; AKP ülke insanımızın kişilik, şahsiyet, mensubiyet ve inanç değerleriyle oynamış; kişiliksiz, itimatsız, birbirine şüpheyle bakan bir toplum yaratmaya çalışmıştır" dedi.

  Yerel seçimleri fırsat olarak gördüklerini anlatan Muti, "Saydığımız bu nedenlerden ötürü, önümüzdeki yerel seçimler bundan dolayı çok önemlidir. Ülkemizin kurtuluşu için yerel seçimler bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

  Ülkemizi tahribata uğratan, ülke kaynaklarını ve kazanımlarını kendi yandaşlarına paşkaş çeken zihniyet; öncelikle yerel idareden uzaklaştırılmalıdır. Yerelde, bölgemizde; siyasi hırs ve düşünceden uzak, yalnız hizmeti ön planda tutan, projeleriyle insanlara iş, istihdam, rahat yaşam düzeyi sağlayacak olan adayları öne taşıyarak hizmete talip olunmalıdır.

  MHP olarak Aydın ilinde bütün belediye başkanlarına, İl genel meclisi üyeliklerine ve Belediye meclis üyeliklerine talibiz. Yüce milletimiz emaneti MHP"nin adaylarına verdiğinde en kısa zamanda farkı görecektir. Hizmetlerimiz yapacaklarımızın referansıdır. Göreve talip olan arkadaşlarımızın arkasında MHP teşkilatı olarak, 3 Milletvekilimizle dimdik durmayı, hizmetin kusursuz  olması için var gücümüzle çalışmayı taahhüt ediyoruz. MHP ile Aydın, ufku açık, markalaşmış bir kültür şehri, bir dünya şehri olacaktır. Aydın; makus tarihini yıkacak, ekonomide, sanayide, sosyal yaşamda, huzurda, istihdamda, kaliteyi yakalayacaktır. Bunun teminatı MHP"dir. Artık gün hizmete talip olma günüdür. Artık gün hizmet günüdür.

  Artık gün küçük kısır çekişmelerin, sen-ben kavgalarının geride kalması hizmet üretilmesi için çalışmaların günüdür" diye konuştu.

   

  YÖNETİM KURULU

  Hasan Muti ( İL BAŞKANI )

  Süleyman Ekiz ( BAŞKAN YRD.)

  Arif Bayazıt ( BAŞKAN YRD.)

  Hakkı İnesi ( BAŞKAN YRD.)

  Mukadder Şentürk ( BAŞKAN YRD.)

  Anıl Pehlivan ( İL SEKRETERİ )

  Murat Cambazoğlu ( İL MUHASİBİ )

  Mahmut Tutuş ( SEKRETER YRD.)

  Ömer Görür ( SEKRETER YRD.)

  Nedim Altın ( MUHASİP YRD.)

  Ömer Yaşar ( MUHASİP YRD.)

  Mehmet Uysal ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Afşin Burak Öztürk ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  O. Coşkun Manuş ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Nasuh Abalı ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Ramazan Aker ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  İbrahim Çakır ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Yaşar Çelebi ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Mustafa Battal ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Serap Cambazoğlu ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Bekir Aktaş ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Atila Dülger ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Ali Tunalı ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  İbrahim Kasarlıoğlu ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Mehmet Avcıoğlu ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Ahmet Polat ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Sezgin Aydın ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Kenan Dayı ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Mehmet Eraslan ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Aşkın Yolcu ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Nuran Hoş ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Gültekin Soysal ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Hakan Ülken ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Ahmet Önel ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Yüksel Çetin ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Mehmet Hüseyin Hoş ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Erhan Kaytak ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Yusuf Kütükde ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Mücahit Aksoy ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Mehmet Güner ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Selçuk Gencer Kılıç ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Murat Urgancı ( YÖN. KUR. ÜYE.)

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim