• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  MHP Merkez İlçe'de Uysal güven tazeledi

  26.02.2012 09:10
  Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe kongresi bugün yapıldı.
  MHP Merkez İlçede Uysal güven tazeledi
  MHP Merkez İlçe'de Uysal güven tazeledi MHP Merkez İlçe'de Uysal güven tazeledi MHP Merkez İlçe'de Uysal güven tazeledi

  AYDINPOST HABER/Murat Uçkaç-Erman Çetin-Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe kongresi yapıldı. Aydın Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongre tek liste ile yapılırken Başkan Mehmet Uysal güven tazeledi.

  400 delegesi bulunan MHP Merkez İlçe'de 265 kişi oy kullanırken, 251 delegenin oyuyla Uysal yeniden başkanlığa seçildi. 14 oy da geçersiz sayıldı.

  Uysal'ın başkanlığındaki yönetime Yusuf Sayıntürk, Mehmet Feyzi Özkul, Fatih Esmek, İsmail Hakkı Gül, Seyhan Öncer, Ahmet Tabak, Ahmet Bayrak, Mehmet Ekim, Ahmet Adıgüzel, Yüksel Dağ, Süheyla Soysal, Dursun Kuşaksız, Kasım Durmaz, Ali Sert, Sadettin Ayaz, Mustafa Tacır, Burhan Bozkurt, M. Muhittin Kocayiğit, Ecehan Kır Karaman, Ramazan Aker, Burak Yalçın, Rıza Kayaoğulları seçildi.

  BİRLİK BERABERLİK VURGUSU 

  Merkez İlçe Baskanı Mehmet Uysal, "Partimiz bugünlere çileli yollardan ancak inanmış insanların basarabilecegi zorlu mücadelelerden geçerek her gecen gün daha da büyüyerek gelmiştir. Partimizin bugüne gelmesinde ismini şu anda sayamayacağım dava ınsanlarının hizmetleri tartışmasızdır. Üç Hilal'i hep yukarıda tutmak için gece gündüz çalıştık. Mutlaka eksik kaldığımız yönler olmuştur. Belki aldığımız kararlar sonrasindamkirilanlar olmuş olabilir. Niyetimiz partimizin bir adım daha ileri gitmesi içindi. Sen ben kavgalarından uzak durup ülkücünün ülkücünün öz kardesi olduğu bilincini icimizde hissedilmiş ve beraber olmak için daha neyi beklemekteyiz. Ne mutlu bizlere ki Basbugumuzun hak yolu hakikat yolu olarak nitelendirdiği Türk-İslam davasının ve Türk milliyetçiliğini mefkuresinin birer neferiyiz. Her gecenin bir sabahı her kısın bir baharı vardır. Ülkemizin ve milletimizin kurtuluşunun tek çaresi Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyin başbakanlığında kurulacak MHP ve ülkücülerin tek basına iktidarindadir. Bunun için yılmayacağız, yıkılmayacağız, başaracağız, başaracağız, başaracağız" diye konuştu.

  Kongre divanına Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, İl Genel Meclis Başkanı Hayri Güleç, İl Başkanı Hasan Muti, Fazıl Törün, Coşkun Manuş seçildi.

  UZUNIRMAK: SARMAŞIKLARIN GÜNÜ GELİP GEÇİCİDİR

  Kongreye geçilmeden önce kısa bir değerlendirme yapan Ali Uzunırmak, "Türkiye'de demokrasi katledilmektedir. Almanya'da bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı istifa etti. Sebebini biliyorsunuz. Olayları yazmak isteyen gazeteciye bıraktığı not sonrasında istifa etmek zorunda kaldı. Türkiye'de bu ve bunun binlerce kötüsü verilmiş söz, söylenmiş yalana rağmen devam edilen siyaset kurumu var. Bu ne Türk milletine yakışıyor ne de bu yolu tutturmuş siyasetçilere yakışıyor. DP'nin yeter dediği işaretleri kabul edenlere Türk milliyetçilerinin yeter demesi gerekir. Ülkücülerin dik duruşu nedeniyle kıvranmaktadırlar. Suçlamalar, saptırmalar her şey bunlar için mübah. MHP, bir ulu çınardır. MHP düşünce olarak dünyadaki en doğru ve en kabul görecek bir fikrin savunucusundan. Gücü buradan gelmektedir. MHP konjonktür partisi değildir. Bu konjonktür partisine ben çok güleceğim. İklim değiştiğinde bu ulu çınar ayakta kalacak. Bizim uygulanan stratejilere ısımız var. TÜRKİYE'nin götürüldüğü noktalara meselemiz var. Ülkeyi yönetilmiyorlar. Ülkenin iç dinamiklerine kuşatılmasının altında yön veriyorlar. Sarmaşıkların günü gelip geçicidir. MHP ise ebed müddet yaşayacak ve yaşatacaktır" dedi.

  KUMCUOĞLU: AKP'NİN ALTERNATİFİ MHP'DİR

  85.20120226175100.jpg

  MHP Aydın eski milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, "Cumhuriyet doneminin değil, Osmanlı döneminin de en amaçsız, en yönsüz dış politikası var. İçerde ise ordunun durumu ortada . Devlet sağlıklı bir şekilde yonetilemiyor. Yargı, ordu, MİT elden gitmek üzere. Yarın bir yerde ateş patlasa el elde kalacağız. Ekonomide iyi gidiyorlar diyorlar. Seçmen ekonomi performansı dolayısıyla böyle düşünüyor. Halkın yaptığı düğün kredisiyle düğün yapmaya benziyor. Toplumun gözünden kaçan husus, büyük bir gelir adaletsizliği hüküm sürüyor. İktidarın belli başlı bölgelerine torpil geçiliyor. Kaynak dağılımında haksızlıklar yapılıyor. Bu çarpıklık her yerde var. Tarım perişan. Kişisel bazda gelir dağılımında da ciddi açıklar var. AKP'den kurtulmak zorundayiz. Şayet dört yıl daha iktidarda kalırlarsa hayırlı sonuçlar çıkmayacaktır. AKP'yi önümüzdeki dönemde iktidardan düşürmek lazım. Bunu kim yapacak? CHP yapabilir mi? Toplumun bu konudaki ümidi fazla değil. Bize bir gorev düşüyor. Son sonuçlar bazılarımızda moral bozukluğuna sebep olmus olabilir. MHP olarak böyle bir başarıya imza atabilir miyiz? Sorusunu sorduğumuzda hayale kapılmadan söyleyeyim mümkündür. Biz bunu yaptık. 2002'de 3 milletvekili çıkardık. İktidar olmak için Aydın'dan 4 vekil çıkartmak lazım. Yerelde Nazilli'de başkanlığı aldık. Aydın merkezde başa güreştik. Bazı hatalar olmasaydı belediye bizdeydi. Söke'de yüzde 37 oy aldık. AKP'liler Söke'de MHP'nin başarısını engellemek için gittiler CHP adayına destek verdiler. Bugün yüzde 37 tek basına iktidar demektir. MHP'nin tek başına iktidara gelmesi mümkündür. Yapılması gereken yapabileceğimize dair Türk kamuoyuna bir inanç oluşturmamız lazım. Sen ben bizim oğlan yaklaşımı bırakılmalıdır. Bu düşünce bizi yüzde 15 kıskacına sokar. Küseler kırılmalar değil ederirse kapımızı acacağız. Bunu yaptığımızda rakamlar ortada daha önce yaptık. Dün yapmışsak bugün de yaparız. Herkesle barışık olacağız. Siyaset gönül alma sanatıdır. Hele hele Aydın'da bu konuda büyük potansiyel var. 2009'da DP adayı büyük başarı sağlamıştı. Yaparız yaparız demenin anlamı yok. Aydın'da oy alıyorsak Türkiye'de niye almayalım... O zaman biz bunlardan daha iyi yönetiriz demeliyiz. MHP son zamanlarda daha iyi yol alıyor. Topluma iyi seyler verebileceğimizi anlatabilirsek önümüzdeki seçimlerde tek basına iktidar olmamız mümkündür. Zamanımız da azdır buna da dikkat etmeliyiz" diye konuştu.

  TANER: SEN-BEN KAVGASI SONA ERMELİ

  84.20120226175147.jpg

  MHP Aydın eski milletvekili Recep Taner ise, "Öncelikle kendin aramızdaki sorunları bir kenara bırakmalıyız. Sen ben davası yapacak durumda değiliz. Memleket yangın yeri. MHP'yi nasıl daha iyi yerlere getirebiliriz ona bakacağız. Tüm yöneticilerimiz eslerini parti programlarına getirsinler. Seçmenin yarısı bayan maalesef yapılan araştırmalarda MHP erkek partisi görünümünde. Kendi eslerini çalışmalara dahil etmeliler. Özellikle ilçelerde dikkat edelim. İlçede kasın kollarının durum ne dediğimde yok düzeyde. Kadın kollarını güçlendirmemiz ve onları önümüzdeki donemde siyasi çalışmalara dahil etmemiz lazım. Yönetimlerde kadın sayısını artırmamız lazım. MHP’nin gençlik kolları yok o vazifeyi gören arkadaşlara yardımcı olmamız lazım. Gençlerin içindeki MHP oranını artırmak lazım. Bunlarda yetmez. Sadece ülkücülerin oyunla MHP’lilerin oyunla Türkiye’de çok fazla bir şey yapılamıyor. Demek ki bizim birinci halka dediğimiz üyelerin ve eski dava arkadaşlarımızı bu halka içinde tutmamız lazım. MHP’li olmayıp sempati duyabilenleri kazanmak. Alternatif ikinci partimiz. Biz vatandaşın gönlündeki alternatif partimiz. Doğru yolun doğru adamlarını, Anavatan'ın vatanseverlerini, AKP’nin samimi dindarlarını milliyetçilerini dürüst insanları MHP’ye davet etmeliyiz. Aydın siyasetinde beraber mücadele etmemiz lazım. İl genel meclisinde bunu başardık. Bugün göğsümüzü gere gere MHP mührünü vurmaya çalışıyoruz. Genel seçimlerin yerelle birlikte olması ihtimali var. Göreve seçilen arkadaşlarımıza yardımcı olmalıyız. Çünkü isleri gerçekten zor. Bugün 26 Şubat. Bundan 20 yıl önce Hocalı’da Ermenilerin Rus ordusu desteğiyle girişilin katliam bar. 623 can maalesef şehit oldu. 60 tanesi de bebe. Çoğunluğu kadın ve yaşlılar. Bunların olduğu noktada birileri hepimiz Hrantız, Ermeni’yiz diyor. Biz de hepimiz Hocalı’yız hepimiz Türk’üz. Bugün ülkemde koskoca TC devletinin genelkurmay başkanlığını yapmış bir şahıs terör örgütü temsilcisi iddiasıyla cezaevinde. Almanya’da cumhurbaskanı gazeteciye yaptığı baskı nedeniyle istifa ediyor. Benim ülkemde gazeteciler basılmayan kitaplardan dolayı cezaevinde. Öcalan’a ev hapsi önerisi getirmeye çalışıyorlar. Onlar soruşturmadan korunuyor. Ülkenin siyasi gidişatı kötü. 19 Mayıs meselesi de dikkat edilmelidir. Birileri tarafından maalesef TC devletinin geçmişte yaptıkları zulümlerin yıldönümü olarak anılıyormuş. Yunanlıları rahatsız etmemek için temel değerlerimizle oynamaya başladılar. Milletin gözüne baka bana yapılanlar bunlar. Yunanistan iflas etti. Sebep üretmeden tüketmek. Geldiğimiz nokta farklı değil. İhracata yaptık deniyor ama ithalatın 240 milyar doları astığından bahsetmiyorlar. Dış ticaret açığından bahsetmiyorlar. Borcumuz 540
  milyar dolara çıktı. Vatandaşın da durumu farklı değil. Gidişata dur diyelim. Tarım da aynı. 2002’de zeytinin fiyatıyla şimdiki de aynı. Çiftçinin durumu da aynı. Ucuz kredi veriyoruz diyorlar yalan. Ucuz olsa Ziraat Bankası kurumlar vergisi şampiyonu olur mu?Nereden geliyor bu, üreticimden kazandığından. Eskiden listeye giremedi banka. Her şeyimizi ipotek altına aldırdık. Bunun yolu bu kongrelerden çıkacak ekiplere destek vermekten geçiyor. MHP’yi öncelikler tekrar birinci parti haline getirmek için çalışalım" diye konuştu.
   
  UZUNIRMAK: ÜLKEDEKİ KRİZ GİZLENMEYE ÇALIŞILIYOR
  86.20120226175214.jpg
  MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, “Tükürükle gelen üfürükle gider. Başbakan AKP’nin iktidara gelirken çırak olduğunu, devlet yönetme kabiliyeti olmadığını söylüyor. Bu dönem gerçekten ustalık dönemi midir? Kendi dedi çıraklık, kalfalık ve ustalık diye. Genelkurmay başkanının odası dinleniyor. Ortada yapanlar yok. Cumhurbaşkanının süresi belli değil. Bir siyasi partinin özel hayatına giriliyor. Ana muhalefetin başkanı tasfiye ediliyor. Failler yok. Milletvekillerinin özel hayatına giriliyor ama failler yok. Bu ülkeyi kim yönetiyor? Ülkede ameliyat yaptırmam diyor. Sayın başbakan senin olanlardan haberin yok galiba. Kendilerini sorgulamaları gerekir. Ülkede niteliklerin niceliklere bozulduğu hale gelmiştir. Her defasında şu kadar oy aldık demek akıl tutulmasına ibarettir. Oy almak demokrasinin tüm kurallarını yaşattığını anlatmaz. Demokrasinin tüm şartlarının yerine geldiğini anlatmaz. Eksik demokrasiyle bunu yarattığınızı söyleyemezsimiz. Yalan rüzgârına aldanmayın. Ülke, borç yükü altındadır. Kriz yok demesin kimse. Kriz mantığı değişmiştir. Kriz farklı. Borçlanan devlet değil, devlet yatırımdan çekildi. Yatırımlar özel sektörde. 220 milyar dolar özel sektör borcu vardır. Devletin kendi borcu 320 milyar dolara çıktı. Başbakan yalanı, doğru gibi söyleyerek halkı kandırıyor. Bir takım alanlarda güzel isler yaptılar günü birlik işler bunlar. Yapılan her şeyi toptan reddeden muhalefet olmadık. Doğru doğrudur yanlışa da yanlış diyoruz. Ülkede özel sektör krizi vardır. Vatandaşın borcunu 3-4 defa yapılandırılırsa ekonomimizi değildir. Özel sektör krizi halının altına süpürülerek gizlenmeye çalışılıyor. Türkiye'de ayrıca gizlenen bir para vardır. 12.5 milyar dolar gibi bir para hükumet tarafından korunuyor. Bu siyasete de ekonomiye de aykırıdır. Dün söylediğiyle bugün yaptıkları farkli olan hükümet var. Vatandaşa hatırlatmamız gerek. Başbakan PKK ile görüştüğümü ispatlamayan şerefsizdir dedi. Şimdi soruyoruz cevap yok. Oslo’da kimle ne kadar görüşüldü? Bu nasıl adamlık? Kronoloji ve mantık kuruşunu doğru kullanmalıyız” dedi.
  BAKIŞ AÇIMIZI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM
  Uzunırmak, son olarak “Aydın’da 3 milletvekilinden bire düştük. Bunu iyi irdelemeliyiz. 2002’deki oyumuzu alsak da iki milletvekili çıkartabiliyorduk. Bütün konuşmalarımızdaki hedef kitlemiz eğer özünü yakalarsa MHP tek başına iktidarı yakalar. Samimiyeti, imkânlarımızı ortaya koyacağız. Hata ile kastı ayırt edemezsek, hatayı fark edemezsek, hepsini başkanlarına yüklersek nasıl barış sağlanır. Haksız olan kendini Hakli görürse, haklı olan affetmeyi beceremezse olmaz. Kapılar arkasında konuşulanlar kapı dışına farklı yansıtılarak konuşulursa olmaz.  Peygamber Efendimiz, sokakta köpek leşine  rastlar. Ashap ne kadar kötü kokuyor der, Peygamber Efendimiz ise dişleri ne güzel der. Bakış açısı çök önemli arkadaşlar. Ne idim ne oldum ne olacağım... Ben neymişim değil. Hepimiz bir yerden geliyoruz. MHP dün neydi ne oldu, ne olacak? Nefis olarak da düşünmemiz lazım. En büyük örnek ölümdür. Bazen cezaevlerine, hastanelere giderim izlerim neler oluyor diye. O zaman biz fert olarak müspet insan olarak adım atarız. Mükemmel olanlar da peygamberlerdir. Biz müspet insan olabiliriz. Bugüne kadar emeği gecen tüm arkadaşlarımıza, 12 Eylül öncesinden öncekilere kadar herkesten Allah razı olsun” dedi.
   

   

   
   
  87.20120226175250.jpg
   
  82.20120226174922.jpg
  83.20120226174936.jpg
   
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim