MHP'nin Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen ‘seçim’ kampı başladı. Milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı için Kızılcahamam ilçesine gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, birtakım ziyaretlerin ardından toplantının yapıldığı otele geçti. 

Seçime hazırlık kapsamında teşkilatın attığı adımların değerlendirildiği toplantıda Bahçeli'den dikkat çeken açıklamalar geldi. 

BAŞÖRTÜSÜNE ANAYASAL GÜVENCE 

6’lı masa bir kez daha toplanıyor! İlk kez aday ismi konuşulacak 6’lı masa bir kez daha toplanıyor! İlk kez aday ismi konuşulacak

Başörtüsüne Anayasal güvence konusunu değerlendiren Devlet Bahçeli, "Anayasanın 3 maddelik olan başörtüsü mevzusu perşembe günü komisyonda görüşülecek. Cumhur İttifakı o değişikliği yapmakta kararlı. 400'ün üzerinde oy ile çıkarsa sağlıklı olur. Olmazsa referanduma gidilir. Muhalefeti dikkate almadan yola devam ediyoruz" diye konuştu.

CUMHUR İTTİFAKI VE 6'LI MASA YORUMU

Cumhur İttifakı'nın genişleyip genişlemeyeceği hakkında konuşan MHP lideri Bahçeli, "İttifaklar kurulmuş, hepsi 85 milyonu kucaklamaya çalışıyor. Genişleyebildikleri kadar genişlesinler. 85 milyon az bir rakam değil" ifadelerini kullandı. Bahçeli, seçimlere yönelik parti programı hakkında ise, "Bizim programımız ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi örtüşmüştür. MHP programı ile cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini karşılaştırdığımızda güfte ile beste örtüşmüştür" şeklinde konuştu.

Altılı masayı da eleştiren MHP lideri, "Ben bir formülünü buldum. Onun formülü şu; altı çarpı sıfır eşittir sıfır. 6'lı masa bugüne kadar on toplantı yaptı. Yeni bir toplantı yapacaklar. Bu denklemi o toplantının sonucu üzerine kurdum" dedi.