MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince düzenlenen '2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net' temalı açık hava toplantıları kapsamında Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı'nda konuşuyor. MHP lideri Bahçeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sözlerine tepki gösterirken 'Biz tarihimizi ideolojik gayelerle saldıranlara müsaade etmeyiz. Türk tarihi onların tarihi değildir' ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

Buradan yükselen ses Türkiye'nin milli haysiyetini korumanın bir meydan okumasıdır. Türkiye içeride ihanet dışarında husumet sarmalı içindedir. Küresel cinayet şebekesinin tanıdık işbirlikçileriyle adım adım ruhumuzu teslim almalarını yönelik sinsi bir tertip devrededir. Asırların kardeşlik bağlarını çözmeye yönelik bir senaryo canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Hak, hukuk kavramlarının içini boşaltıyorlar. Bir irade beyan etmemiz şarttır.

GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VAR

'Geliyor gelmekte olan' masalını anlatanlar münafık muhterislere sesleniyorum. söylüyorum. Nereye geliyorsunuz, kiminle gelmeyi planlıyorsunuz. Hatta geleceğiniz varsa, göreceğiniz var diyoruz. Uyarayım davetsiz gelen döşeksiz oturmaya mahkumdur.

TÜM GÖZLER ÜZERİMİZDE

Önemle altını çiziyorum ki tüm gözler üzerimizdedir, uyanık mıyız bunu gözlüyorlar. Aciz miyiz bunu inceliyorlar, yılgın mıyız bunu irdeliyorlar, tıpkı Ergenekon'da dağları eriten ateş gibi bütün Türkiye'yi sardı.

BİZİ ARAYANLAR MİLYONLARIN KALBİNDE ARASIN

Anket şirketlerini para ile yemleyip MHP ile ilgili kara kampanya düzeneği kuruyorlardı. Yüzleri kızarmadan yıkım planı yapıyorlardı. İşte görsünler buradaki heybeti, haşmeti. Bizi arayan anketlerde değil; dilde, duada, bahçede, fabrikada, tezgahta, milyonların kalbinde arasın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Paşinyan ne konuştu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan-Paşinyan ne konuştu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

ADAYIMIZ ERDOĞAN'DIR

Kokuşmuş bir ittifak hangi yaraya merhum olacaktır. Zillet ittifakından hiçbir halt olmaz. Bunları iradeleri sakatlanmıştır. Daldaki çürük meyve neyse, zillet ittifakı odur. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Adayımızdan da kararımızda da geri dönersek gök girsin, kızıl çıksın. Türki milletinin oyalanmaya tahammülü yoktur. 2023 yılında cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Arzumuz budur, amacımız budur.

VANDAL BİR İLKESİZLİK DÜZEYİ

Kadir kıymet bilmeyen Türkiye muhalifi, kaymak tabaka bizi biz yapan değerleri alçakça hedef almaktadır. Son günlerde tarihimizi tartışmaya açma densizlikleri vandal bir ilkesizlik düzeyine ulaşmıştır. Dünyanın hiçbir yerinde atasına, milli anılarını ülkemizde bir güruh kadar yıkıcı, yaralayıcı konuşan yoktur. Ecdadımızı ideolojik gayelerle suçlamak isteyenlere müsaade etmeyiz. Türk tarihi onların tarihi değildir.

TARİHİMİZE SALDIRANLARA MÜSAADE ETMEYİZ

Tarihte gerçekte ne olup bittiğinin araştırılması tarihçilerin işidir. Biz tarihimizi ideolojik gayelerle saldıranlara müsaade etmeyiz. Türk tarihi onların tarihi değildir. Cumhuriyeti cumhurla kucaklayan ya Osmanlı’nın inanmış bir devlet görevlisidir. Karakter aynıdır. Hepsi birlikte Türk milletinin şerefli evlatlarıdır.

NE ÖĞRENMİŞSE BABASINDAN ÖĞRENMİŞTİR

Sultan Vahdettin kusurları olsa da asla hain değildir. Edepsiz İzmir belediye başkanı küstahça ona hakaret etmiştir. Ne öğrenmişse zalim babasından öğrenmiştir. Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur. Günahları diz boyudur.