• BIST 108.434
 • Altın 151,237
 • Dolar 3,6580
 • Euro 4,3278

  MHP, Fevzi Köse'de birleşti

  20.05.2012 10:40
  Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Teşkilatı'nın 10. olağan il kongresi Atatürk kapalı spor salonunda yapıldı.
  MHP, Fevzi Kösede birleşti
  MHP, Fevzi Köse'de birleşti MHP, Fevzi Köse'de birleşti MHP, Fevzi Köse'de birleşti

  AYDINPOST HABER SERVİSİ/Erman Çetin-Murat Uçkaç- 635 delegeye sahip MHP Aydın'ın il kongresine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Aydın Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ali Uzunırmak, Aydın eski milletvekilleri Recep Taner ve Ertuğrul Kumcuoğlu, Aydın İl Genel Meclis Başkanı Hayri Güleç, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal, Kadın Kolları il Başkanı Serap cambazoğlu, Ülkü Ocakları İl Başkanı Burak Pehlivan, MHP'li belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü kuruluş yöneticileri ve çok sayıda MHP'li katıldı.

  Kongrenin açılışında Ülkü Ocakları'ndan bir grup forklör gösterisi sundu.
   
  Büyük alkış alan gösteri sonrasında divan başkanlığına MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya seçildi.
   
  Divan teşekkülü sonrasında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, "İstiklal marşımızı ti'ye alan tavırlar, bayramlarımızın içini boşaltan haraketlere tanık oluyoruz. Ekonomik konuda sanki iyi yerlerdeymişiz havası vermeye çalışıyorlar. Ekonomideki durumun iyi olduğunu borçlandırarak böyle bir algıyı yaratmaya çalışıyorlar. Bankalara borçlu olmayan kimse kalmadı. Özel sektörün kredi borcu 35 kat arttı. Sanki her şey günlük gülistanlık. Cari açık ve sıcak parayla yürütülen ekonomi bir çıkmaza girdi. Ekonomide ciddi daralmaya başladı. Bu hükumetin işi bitmiştir. MHP'nin iktidarı zorunlu hale gelmiştir. Bu ülkenin MHP'ye ihtiyacı vardır. Kongrelerimizi şenlik içinde geçirmekteyiz. Genel Merkez kongresinden sonra Anadolu'ya tek başına iktidarın mesajı verilecektir. Sayın Muti il başkanlığı gorevinin bittiğini söyledi fakat MHP'de görev bitmez. Burada helâllik istemek kolay iş değil. Varsa hakkımız helal olsun. MHP'yi iktidara getirecek düşünce bu olacak" dedi.
   
  VEDA KONUŞMASI YAPTI
   
  MHP'de iki dönemdir il başkanlığı yapan Hasan Muti, bu dönem aday olmaktan vazgeçtiğini belirterek partililere veda konuşması yaptı.
   
  Başkan Hasan Muti "Üzüntüleri de sevinçleri de sizlerle paylaştık. Eksiklerimiz yanlışlarımız oldu. Fakat bir kimsenin hiç hata yapmaması hiç bir şey yapmaması ile orantılıdır. Bir arkadaşımız 'hata yapmayan insan ya doğmamıştım ya da oluşur' demiştir. Hatalarımıza sevaplarimizla çalışmalarımızda eleştirilerden faydalanmak adına yapılan olumlu eleştirilerden faydalanmak suretiyle hizmet etmeye çalıştım. Kırdıklarım mutlaka olmuştur. Özür diliyorum. Hatalarimi affetsinler. Bunca seçim süresince partimizn baraj altında kaldığında da oradaydım. Türkiye'de üç ilden biri oldugunda da oradaydım. Beraber üzüldük beraber sevindik. Yol arkadaşlığı yaptık. Hakkımın geçtiği herkese hakkımı helal ediyorum. Sizlerin de haklarını helal etmesini istiyorum. Hizmet etmeye çalıştığım 20 yılda evinde çocuklarıyla olamadığım zamanlarda kıymetli eşime teşekkür ediyorum. Yeni il başkanımızın ardında merkez ilçenin bir üyesi olarak il baskanın emrinde olarak dün olduğu gibi yarınlar da her türlü göreve hazır olduğumu belirtmek istiyorum. MHP'nin bütün umurlarının buna ihtiyacı var. Görevden kaçma lüksümüz yok. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Fevzi Köse'nin yardımcısı ve emrinde olduğumu bildiriyorum" diye konuştu.
   
  PLAKET TAKDİM EDİLDİ
  Hasan Muti, eşi Hatice Muti ile birlikte sahneye davet edilerek kendisine plaket takdim edildi. Plaket takdimine MHP Aydın eski milletvekilleri Recep Taner ve Ertuğrul Kumcuoğlu ile TBMM İdari Amiri ve Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak da katıldı. Plaketi vermesi için Kumcuoğlu'ndan ricada bulunuldu. 
   
  UZUNIRMAK: ÜLKÜCÜLER İKTİDARA GELİYOR!
  m12.jpg
  Siyasi konuşmalar bölümünde söz alan MHP Aydın Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Ali Uzunırmak "MHP Aydın'da dün tek perde odadan bugün salonları tıklım tıklım dolduran bir parti haline geldik. O yüzden haklı geçerlilikler, haklı olanların haklılıklarının anlaşılacağına inanıyorum. Bir mutabakat ile il başkanlığını bırakma feragatı göstermiştir. Hasan Muti'den Allah razı olsun. Diğer aday arkadaşlarımız da feragatta bulunmuşlardır. Onlara da teşekkür ediyorum. Aydın'daki küçük kurultayımız toplanmıştır. Aydın'da tek liste olması kararı verilmiştir. Bu doğrultuda ben ve bazı arkadaşlarımız bu karar doğrultusunda görüşmeler yapılmıştır. Mutabakat sağlanan isim Fevzi Köse olmuştur. İşte bu mantık bu düşünce Aydın'da yeniden hamlenin başlangıcı olacaktır. Buna Türkiye'nin ihtiyacı var Aydın'ın ihtiyacı var. Ülkücünün ülkücü ile tartışma alanını bitirmeliyiz. Listeye yazılmadım, şurada oldum, burada oldum demeyin. Hepsi ülkücüdür, hepsi eşit yetkilere sahiptirler. Medya kuşatması altında hiçbir mesele doğru tartışılmıyor.
   
  Başkanlık sistemi
  İktidar, insanların dünü ile bugünü arasında bağ kurdurmuyor. Başkanlık sistemi Amerikan sisteminin dayatması diyorlar ama Başbakan 2007 beyannamesinde AKP'nin başkanlık görüşü yok diyor. Ben milli görüş gömleğimi çıkarttım dedi değil mi, peki bugün başkanlık sistemini savunuyorsa son gömleğinizin gömleği ne oldu acaba? Amerikan emperyalizminin uşaklığı mı oldu?
   
  Dış politika eleştirisi
  Kabinedeki bakan çıkmış Suriye'de ölenlerin listesini açıklıyor. Bu listeyi tutuyorsunuz da Irak'ta ölenlerin ırzına geçirenlerin ismini niye ağzına almıyorsun? Irak'ta ölenlerin yanında mıydın? Öldürenlerin mi? Suriye'de neyin ne olduğunu bilmiyoruz. Meclis'te Bakan geliyor diyor ki, bizim politikalarımızı eleştiriyorsunuz anlamıyor ve acizsiniz. Doğru biz sizin politikalarınız anlamıyoruz. Sizin yazdığınız stratejik kitap stratejik oynaklığa döndü. Hangi ritimde oynadığınızı anlayamıyoruz sayın bakan. Başbakan bazen Leyla'dan bazen Mevla'dan konuşuyor! Milletvekillerine kaç oy kaybına uğrarsanız ki 15-20 bin oy gelmese ne olur diyerek işler yapılırsa bunun adı diktatörlük olur.
   
  Aydın'ın büyükşehir olması konusu
  Aydın'ı kent kent gezip anlatacağız. "Nasıl büyükşehir, neden büyükşehir" bunu soracağız. 6 beldemizin ilçe olması için önerge verdiğimde ilk Başbakan uyandı. Tasarı hızlandırıldı. Aydın bunu tartışmalıdır. Tüm yönleriyle tartışılmalı. O zaman Aydın doğru karar verir. Kuşadası'nın Kiraz köyünden Karacasu'ya, Merkez ilçeye kadar Aydın'da yaşayanlar kaç kalem vergi veriyor ve hangi vergileri veriyor? Yarın büyükşehir olduğunda bütünleşmiş veya farklı durumda hangi kalemlerde verdi artacak hangisinde refah artacak?
   
  TEMBELE ÇALIŞKAN, FAKİRE ZENGİN SOYADI VERMEKLE NE DEĞİŞİR?
  Aydın'ı Büyükşehir yaptığınızda halkın hayatında artı olmuyorsa, büyükşehirde oturan köylü mü olacağız yoksa büyükşehirde oturan Aydınlı mı olacağız? Aydınlı'nın yükümlülüğü artmaktadır. Refaha katkısı olmamaktadır.
  İktidar milletvekili Sayın Mehmet Erdem Bağarası'nda konuşmuş. Birtakım beldelerin ilçe olması için kanun teklifi vermiştim. Bu beldeler demokratik yapı ekonomik ve nüfus olarak örgütlenmeye ihtiyaçları vardır. Aydın Büyükşehir olacak sen Umurlu'da, Atça Belediye'sini mahalleye dönüştürürsen büyükşehirin hangi mantığı var? Önerge vermek kolay demiş. Birincisi, benim verdiğim önerge değil, kanun teklifi. İki, 1999'da değil 2001'de Ali Uzunırmak ve Bekir Ongun'un verdiği ilçe teklifi 21. dönemde orada kanun teklifi sahibi olduğunu Ali Rıza Gönül'ün yerinden söz alarak konuştuğunu görürler. Zahmetiniz makamlar parti gücüne dayalı söylemler. Bunlar insanları olgunlaştırmıyor. Bu konuları Aydın doğru tartışmalı. STK'lardan idari yapılara kadar tartışmalıyız.
  Türkiye'de oynanan oyunu doğru teşhis etmek lazım. İktidar bugün çok güçlü olabilir. İktidar gücü fetih değildir, iktidar kalp kazanmaktır. Biz siyasetçiler olarak büyük sevgi ve övgülere layık oluruz. Bu durum bizi şımartmamalıdır. Eleştirilere iftiralara pusulara muhatap oluruz. Bunlardan ders çıkartıp doğru yola girmeliyiz.
   
  MHP’Lİ BAŞKANLARIN GÖZALITAN ALINMASI
  Aydın'da operasyon yapıldı. Aynı şirketin başka belediyelerde de iş yaptığı halde bizlerin de bilgi sahibi olmaya gittiğimiz niye diğer belediyelerde soruşturma yapılmamıştır? Çocukluk arkadaşımız eski belediye başkanımız alnından öpüyorum ve yanında olduğumuzu bildiriyorum. MHP mensupları birbirine sahip çıkacaktır. Kol kola omuz omuza olmamak için hangi sebep vardır? Başkanların haksız soruşturmasına Sayıştay'dan beraat ettiği emniyette sorgulandığında bir ithama maruz kaldığında neden Nazilli Adliyesi önünde olmadık? Eğer biz orada olamıyorsak olamayacaksak bugün Fazıl’a yarın sizden birine. Sarı öküz verildi mi, arkası gelir. Sarı öküzü vermeyeceğiz. Birbirimizden utanacağımız hiçbir sırrımız olmayacak beraber yürüyeceğiz. Aydın'dan birinci parti çıkacağız. Bu kongremiz yol haritamızın yeniden hamle kongresi olacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yarınlarda her hafta sonu batı ve doğuya ayrılmış Aydın'da orada ekipler halinde büyükşehir konularını konuşacağız. Yeniden hamlenin müjdesini sizlere veriyorum. Bizlerle olmak isteyen tüm arkadaşlara yeniden gönül seferberliği başlatıyoruz Allah'ın izniyle" dedi.
   
  YENİ BAŞKAN FEVZİ KÖSE, 'SÖZ' ALDI
  m11.jpg
  MHP'nin yeni İl Başkanı seçilen Fevzi Köse liste tanıtımı öncesinde yaptığı konuşmada Aydın'da ve ilçelerinde Belediye Başkanlıklarını kazanmak için partililerden söz aldı. Yeni Başkan Fevzi Köse "İlimiz Başbakanlar, Meclis Başkanları, Bakanlar yetiştirmiş Türkiye siyasetinde her zaman söz sahibi olmuştur. Bu bağlamda rahmetli Adnan Menderes'ide minnetle anıyoruz. Maalesef son 10 yıldır ülke siyasetinde görülmediğimiz gibi ekonomik anlamda da komşu illerimize göre devamlı geriye gitmekte, kalkınmadan payımızı alamamaktayız.
  Çiftçimiz, esnafımız, işçimiz çok zor durumda olup, Aydınımız gelişmişlikte ülkemizin geri kalmış illerine doğru yaklaşmakta işsizlikte, boşanmalarda, intihar oranlarında maalesefe ülkemizin en kötü illeri arasında yer almaktadır.
  İlimizin şahlandırılması süratle kalkındırılması ekonomik ve sosyal hayatımızın geliştirilmesi için Aydın'da Milliyetçilerin, Ülkücülerin, Milliyetçi Hareketin yerel iktidarına ihtiyaç vardır.
  Yeni il yönetimi olarak 2014 yılında üç hilalli bayrağımızı Aydın'ın bütün Belediyelerinin burçlarına dikmeye kararlıyız. Sadece Büyük Şehir değil Merkez ilçe başta olmak üzere bütün ilçelere talibiz. Bunu hep birlikte başaracağız.
  Ben burada bu salonda bulunanlardan söz istiyorum 2014'te Milliyetçi Hareket Partisi'ni Aydın'da 1. parti yapacakmıyız? (Salonda olanlar hepbir ağızdan 'Evet' diye bağırdı.)
  Şunu özellikle vurgulamak istiyorum kapımız ülkemizin bayrağına ve sınırlarına saygılı olan Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkan herkese açıktır. Bu vasıflardaki herkesi kucaklıyorum ve Milliyetçi Hareket Partisi saflarına çağırıyorum.
  Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak kongreye birlik ve beraberlik içinde gitmemizdeki emeklerinden dolayı Sayın Milletvekilimiz Ali Uzunırmak'a, Sayın İl Başkanımız Hasan Muti'ye, bütün ilçe Başkanlarımıza, gösterdikleri fedakarlıklarından dolayı Sayın Uğur Türkmen ve Sayın Cem Akbudak'a şükranlarımızı sunuyorum. Aydın'ın teminatı ve parlak geleceği bugün bu salonda toplanmıştır.
  Umut sizsiniz, çare sizsiniz
  Sizlerin çalışmalarıyla Aydınımız Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte parlak bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerleyecektir. Biz desteği sizlerden, himayeyi Cenab-ı Allah'tan istiyoruz." şeklinde konuştu.
   
  Öte yandan yapılan kongrede 348 delegenin oy kullandığı, 320 oyun geçerli sayıldığı açıklandı.
   
  Fevzi Köse başkanlığındali MHP Aydın il yönetimi şu isimlerden oluştu: Savaş Akçöltekin, Mustafa Battal, Arif Bayazıt, Murat Cambazoğlu, Yaşar Çetin, Burak Kaptan, Halil Karakaya, Niyazi Kazanır, Müfit Kır, Ertan Kopan, Muhammet Ali Künkçü, Yusuf Kütükde, Mahmut Meydan, Mustafa Mutlu, Kazım Oluç, Yüksel Öztürk, Kasım Payza, Anıl Pehlivan, Yusuf Temel, İsmail Türkal, Murat Urgancı, Ömer Yaşar, Tekin Yavuz, Mehmet Efe Yılmaz
   

  aydinpost-facebook.20120414234532.jpg

  aydinpost-twitter.jpg

  video.gifMHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın konuşması - (1)...

  video.gifMHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak'ın konuşması - (2)...

   

   

  video.gifMHP Aydın İl Başkanı Hasan Muti'nin veda konuşması...

   

  video.gifMHP Aydın yeni İl Başkanı Fevzi Köse'nin konuşması...

  mh1.jpg

  mh2.jpg

  mh3.jpg

  mh4.jpg

  mh5.jpg

  mh6.jpg

  mh7.jpg

  mh8.jpg

  mh9.jpg

  mh10.jpg

  Fotoğraflar: Murat Uçkaç/Aydınpost

  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter kullanılmayan ve kişilik haklarını hiçe sayan yorumlar onaylanmamaktadır.
  Yorumlar
  Diğer Haberler
 • iOS 11.0.2 çıktı!03 Ekim 2017 Salı 23:14
 • 2018'de 1 milyardan fazla akıllı telefon bu özelliğe sahip olacak!01 Ekim 2017 Pazar 11:45
 • Bir devrin sonu: Twitter, 280 karakterli tweetleri denemeye başladı27 Eylül 2017 Çarşamba 09:09
 • iOS 11.0.1 güncellemesi yayınlandı27 Eylül 2017 Çarşamba 01:14
 • Whatsapp ve Facebook sonunda birleşiyor!25 Eylül 2017 Pazartesi 13:57
 • Star Wars: The Last Jedi tamamlandı!25 Eylül 2017 Pazartesi 02:01
 • WhatsApp Facebook’a ekleniyor22 Eylül 2017 Cuma 12:40
 • Apple, iOS 11 güncellemesini yayınladı20 Eylül 2017 Çarşamba 00:32
 • Facebook'tan yeni özellik!17 Eylül 2017 Pazar 16:55
 • YouTube'tan tepki çeken karar!14 Eylül 2017 Perşembe 21:25
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim