• BIST 109.666
 • Altın 156,594
 • Dolar 3,8910
 • Euro 4,5831

  Meteoroloji'den uyarı

  18.05.2009 08:59
  Türkiye'nin kuzeybatı kesimlerinde hava sıcaklığı azalırken, Marmara Bölgesi'nin güneyi, Ege ve Batı Karadenizin iç kesimlerinde yağış görülecek.
  Meteorolojiden uyarı
  Meteoroloji'den uyarı Meteoroloji'den uyarı Meteoroloji'den uyarı

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü"nden edinilen bilgiye göre; öğle saatlerinden sonra marmaranın güneyi (Balıkesir, Bursa, Bilecik, Çanakkale), ege, batı karadenizin iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu), Eskişehir, Ağrı, Iğdır, Hakkari ile Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
  Hava sıcaklığı, kuzeybatı kesimlerde 2 ile 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  -KUVVETLİ RÜZGAR VE KAR ERİMELERİ UYARISI-

  Meteoroloji, rüzgarın Marmara bölge geneli ve Kuzey Ege'de öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlenerek akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

  Uzmanlar, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.

  -BÖLGELERDE HAVA-

  Marmara: Az bulutlu açık, zamanla güney ve doğusu parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Çanakkale ve Balıkesir çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlenerek akşam saatlerinden itibaren kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  Ege: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli, zamanla kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

  Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

  İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi ve batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Batı Karadeniz: Genellikle parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğleden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

  Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı çok bulutlu, öğleden sonra Ağrı, Iğdır ve Hakkari çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin yükseklerinde (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) görülecek kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim