• BIST 106.991
 • Altın 151,868
 • Dolar 3,6762
 • Euro 4,3196

  Meteoroloji'den uyarı

  29.04.2009 09:25
  Hava sıcaklığı yurdun Marmara ile kıyı Ege bölgesinde artarken, iç kesimlerde yağışla birlikte azalacak.
  Meteorolojiden uyarı
  Meteoroloji'den uyarı Meteoroloji'den uyarı Meteoroloji'den uyarı

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü"nden edinilen bilgiye göre; yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı, Marmara ile Kıyı Ege'de 1 ile 3 derece artacak, iç kesimlerde yağışla birlikte 2 ile 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar ise, genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

  -ÇIĞ TEHLİKESİ VE KAR ERİMELERİ UYARISI-

  Meteoroloji, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

  -BÖLGELERDE HAVA-

  Marmara: Çok bulutlu, güney ve doğusu (İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli, Sakarya), Tekirdağ ile sabah saatlerinde Edirne'nin güney ve doğu ilçeleri (Uzunköprü, İpsala, Keşan, Enez) yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Ege: Parçalı çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Aydın, Muğla) ve Kütahya çevreleri ile zamanla bölge geneli yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İç Anadolu: Parçalı, kuzey kesimleri ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğusu ile Konya'nın kuzey ilçeleri (Cihanbeyli, Ilgın, Sarayönü, Kulu, Yunak, Kadınhanı,Çeltik)yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Bolu ve Düzce ile öğle saatlerinden sonra İç kesimleri (Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük), akşam saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Artvin çevreleri, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Amasya, Çorum, Tokat), akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz ile Giresun çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması istendi.

  Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, sabah saatlerinde Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  Güneydoğu Anadolu: Parçalı az bulutlu geçecek.

  Vatan

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim