• BIST 106.846
 • Altın 271,067
 • Dolar 5,7268
 • Euro 6,3392

  Meteoroloji'den uyarı!

  08.04.2009 09:42
  Yurdun büyük bir bölümünde karla karışık yağmur beklenirken, hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 2 ile 4 derece azalacak, batı bölgelerde ise 1 ile 3 derece artacak.
  Meteorolojiden uyarı!
  Meteoroloji'den uyarı! Meteoroloji'den uyarı! Meteoroloji'den uyarı!

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü"nden edinilen bilgiye göre; Ülkenin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların; Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'de, öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya'nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) ile Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava Sıcaklığı İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ile 3 derece artacak.

  Rüzgâr ise, Ülkenin güneydoğusunda batı ve güneybatı, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra iç kesimlerde kuvvetlice olarak esecek.

  -KUVVETLİ YAĞIŞ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI-
  Meteoroloji, Ülkenin büyük bir bölümünde sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edecek yağışların; Sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'de, öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun doğusu (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya'nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) ile Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını, Taşkın, Yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

  Uzmanlar, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulundu.

  -BÖLGELERDE HAVA-
  Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile İstanbul'un anadolu yakası aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge geneli az bulutlu olacak.

  Ege: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Kütahya, Afyon, Uşak, Denizli) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra az bulutlu geçecek.

  Akdeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.

  İç Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra doğusunda (Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir ile Konya'nın Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri) kuvvetli olması bekleniyor.

  Batı Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.

  Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, sabah ilk saatler ile gece satlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'de, öğle saatlerinden sonra Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

  Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde kuzeydoğusu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesi ve kar erimelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  Güneydoğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, hafif sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Akşam saatlerinden sonra bölge genelinde yağış beklenmiyor.

  VATAN

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim