Meteoroloji'den alınan hava durumu bilgisine göre bugün İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Samsun'un doğusu, Ordu, Bursa'nın güneyi ve Balıkesir'de yağış bekleniyor. Hafta sonu ise batı bölgelerde yağış beklenmezken İç Anadolu ile Doğu Karadeniz'de yer yer sağanak yağış bekleniyor.

Bakan Soylu Trabzon’dan tekmil verdi: Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkede bir tek terörist kalmayacak Bakan Soylu Trabzon’dan tekmil verdi: Cumhuriyet’in 100. yılında bu ülkede bir tek terörist kalmayacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Samsun'un doğusu, Ordu, Çorum, Tokat, Bilecik, Bursa'nın güneyi ve Balıkesir'in güneydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Ankara'nın kuzeyi ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun güney kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının güneydoğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.