Ahmet Gözen yazdı: Aydın’daki Ilıcabaşı ve Kocagür Mahalle Muhtarlarıyla Aydın’daki Roman vatandaşlarımızın sorunlarını konuştuk Ahmet Gözen yazdı: Aydın’daki Ilıcabaşı ve Kocagür Mahalle Muhtarlarıyla Aydın’daki Roman vatandaşlarımızın sorunlarını konuştuk

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "11.12.2022 Pazar günü sağanak yağışların Aydın il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Aydın'ın kıyı ilçelerinde (Kuşadası, Didim, Söke) çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması bekleniyor. İl genelinde 12.12.2022 Pazartesi sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte; sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtına, hortum oluşma riski, kıyı kesimlerde dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara kar tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Rüzgarın; Bugün (10.12.2022 Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak 11.12.2022 Pazar günü, Aydın il genelinde, güney yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verildi.