Klasik bir yaz tatilini çok özlediğinizi biliyoruz. Bilhassa Covid-19 dolayısıyla iki yıldan bu yana tatil yapamıyorsanız bu durumu bir an önce değiştirmeye çalışmalısınız. Takdir edersiniz ki, Türkiye’de yaz tatili denildiği zaman insanların aklına doğal olarak Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki tatil yerleri geliyor. Ancak, tek seçeneğiniz Bodrum, Marmaris, Fethiye veya Alaçatı değil! İstediğiniz takdirde farklı şehirlerde de tatil yapabilirsiniz.

Mersin; sizin için zannettiğinizden çok daha iyi bir tatil seçeneği olabilir. Yazımız sayesinde hem Mersin hem de Mersin otelleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Neden Mersin’de Tatil Yapmalısınız?  

Mersin; insanların gözünde pekiyi bir izlenime sahip olmayabilir. Birçok kişi; daha iyi seçenekler varken Mersin’de tatil yapmak istemeyebilir. Ancak, dilediğiniz takdirde Mersin’de de iyi bir tatil yapabileceğinizi bilmelisiniz. Mersin denildiği zaman insanların aklına doğal olarak cezerye, tantuni ve hüzünlü hikayesiyle Kız Kalesi geliyor. Fakat, Mersin’in özellikleri tüm bunlarla sınırlı değil! Doğal güzellikleri, tarihi değeri ve altın kumlu plajları da bu güzel şehri öne çıkaran detaylar arasında yer alıyor.

İlk olarak, Mersin’in doğal güzellikleri ile başlayalım! Mersin; zannettiğinizden çok daha güzel bir şehir! Nehirleri, şelaleleri, obrukları, mağaraları, huzur dolu koyları ve daha birçok doğal güzelliği ile insanları büyülen bir şehir olan Mersin’e gittiğiniz için hiçbir zaman pişmanlık hissetmeyeceksiniz. Bunun yanı sıra, şehrin kültürel zenginliğine de yüzde yüz hayran olacaksınız. Şehrin geçmişi 8000 yıl öncesine kadar dayanıyor. Bu şehrin her bir yanından tarih fışkırıyor. Bilhassa Bizans dönemine ait tarihi yapıları mutlaka görmek şart! Ayrıca, din, uygarlık ve kültürel tarih açısından da görüp görebileceğiniz en değerli şehir!

Yargıtay: İnternet dolandırıcılığından banka sorumlu Yargıtay: İnternet dolandırıcılığından banka sorumlu

Mersin; Türkiye’nin en hoşgörülü şehirlerinden birisi olduğu kadar birbirinden güzel yemekleri ile de insanları etkiler. Bilhassa tantuni, cezerye ve künefe mutlaka burada yenmelidir. Ayrıca, kerebiç tatlısının tadına bakılmalıdır. Son olarak, buranın denizinin de zannettiğinizden çok daha bakımlı olduğunu ifade etmeliyiz.

En İyi Mersin Otelleri

Mersin’de birbirinden güzel Mersin otelleri bulunuyor. Bilhassa uygun fiyatlı Mersin otelleri sayesinde hem hesaplı hem de kaliteli bir tatil yapmış olursunuz.

·         Ulu Resort Hotel: En iyi Mersin otelleri listesinde olmayı kesinlikle hak ediyor. Ulaşımı son derece kolay! Özel aracınız sayesinde kendinizi sorunsuz bir şekilde bu otelde bulabilirsiniz. Denize sıfır konumuyla fark yaratıyor. Mavi bayraklı özel plajı ile dikkat çekiyor. Manzarası ile gören herkesin takdirini kazanıyor.

·         Wonasis Resort & Aqua Hotel: Çocuklar için uygun Mersin otelleri arayışında olanlara hitap eder. Plaj içerisinde bulunan iskelesinin manzarası harikadır. Otele ait özel plajı ile fark yaratır. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkarmak isteyenlere hitap eder.

·         Mersin Sultan Hotel: Engelli vatandaşlar için uygun Mersin otelleri arasındadır. Ulaşımının yanı sıra müşterilerine vaat ettikleri ile de takdir toplar.