• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Merkez camii için kampanya

  14.07.2009 17:24
  Didim Müftülüğü tarafından ilçe merkezinde yapımı devam eden Didim Merkez Camii inşaatı için “Her Hafta 5 TL Yardım” adlı yardım kampanyası başlattı.
  Merkez camii için kampanya
  Merkez camii için kampanya Merkez camii için kampanya Merkez camii için kampanya

  kampanya hakkında bilgiler veren Didim İlçe Müftüsü Celil Karaca, “15 Şubat 2008" de temeli atılan, İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Didim Şubesince yaptırılan Didim Merkez Camiinin kaba inşaatı tamamlanmıştır. Bu hayır hizmetinde bizleri başından beri yardımlarıyla destekleyen hayırsever halkımıza aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum. Camimizin şu an itibariyle 55 bin TL borcu bulunmaktadır. Üçte birlik kısmı tamamlanan camimizin geride 2 adet minareler, taş kaplama, kurşun kaplama, sıva, mermerden kürsü, minber, mihrap, taç kapı ile vitray camlar, çini ve nakkaş işleri kalmıştır. Camimizin zemin katı geçen yıl Temmuz ayında Mirac Kandilinde ibadete açılmıştı. Önümüzdeki Pazar günü Mirac Kandilidir. Bu vesileyle tüm halkımızın kandilini tebrik ediyorum. Demek ki bir yıldan beri bu camide ibadet ediliyor. Bu şu demektir. Halkımızın yaptığı yardımlar sadaka-i cariye olarak amel defterlerine işlemektedir” dedi.
  Cemaatin rahat bir şekilde ibadetlerini yapabilmesi için bu kampanyayı başlattıklarını açıklayan Karaca, “Her hafta 5 TL verilse, bu rakam yılda 260 TL olur. Bu miktarı üç aylar içerisinde yani Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, Ramazan Bayramına kadar bizlere peşin veya üç taksitte teslim edecekler. Dileyenler ilçe müftülüğümüze veya cami görevlilerimize makbuz karşılığı yardımlarını yapabilirler. Aile bireyleri ve tanıdıklarının da bu kampanyaya katılımlarını sağlayabilirler. Hedefimiz 5000 abone sayısına ulaşmak. Böylece Ramazan Bayramından sonra minareler, taş kaplama, kurşun kaplama ve sıva işine birden başlayıp birkaç işi bir anda yapa bileceğiz ve 1 ila 2 yıl içerisinde camimizi tamamlayıp komplesini hizmete suna bileceğiz” diye konuştu.
  kampanya hakkında bilgiler vermek için ziyaretler gerçekleştireceğinin altını çizen Karaca, şöyle konuştu: “Yardım kampanyasına katılımı artırmak ve geniş halk kitlelerine ulaşa bilmek için başta sayın Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın, Ticaret odası ve esnaf odalarımızın, turizm derneklerimizin, işçi ve memurlarımızın da bu kampanyaya bireysel olarak katılımlarını bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde ziyaret edeceğim. Bu kampanyanın hedefine ulaşmasında yerel basınımızın da katkılarını bekliyoruz”

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim