Türkiye 14 Mayıs seçimlerine adım adım yaklaşırken miting meydanları da hareketlenmeye başladı. Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener Mersin’de yurttaşlarla buluştu. Akşener, suikast sonucu öldürülen “Sinan Ateş’in hesabını sormazsam namerdim şerefsizim” dedi. Bakanlık imkanlarıyla seçim turuna çıkan ve Millet İttifakı’na iftiralarda bulunan bakanlara da yanıt veren Akşener, “Kazanırsak şampanya patlatacakmışız. Onlar kazanırsa temiz alınlarını seccadeye koyacaklarmış. Sadece mülakatla yediğiniz kul hakları alnınızın orta yerinde kara bir leke… Kazanırsak erkekle erkek, erkekle hayvan evlenecekmiş… Fanteziye bakın” diye yanıt verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Vecdet Öz görüşmesi sona erdi Kemal Kılıçdaroğlu ve Vecdet Öz görüşmesi sona erdi

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“TEMMUZ’DA EMEKLİYE VE EMEKÇİYE YÜZDE 50 ZAM”

“15 Mayıs’ta seçimi alacağız. Recep bey emekli Kılıçdaroğlu makamına ondan sonra ilk yapacağımız şey Temmuz ayının başında emekli ve emekçilerimize yüzde 50 zam yapmaktır. Eskiden, hani o beğenmedikleri Türkiye’de bu platforma çıkan siyasiler önce seçmenin karşısında hazır ola geçer yer kadar eğilir ve projeleriyle kendini seçmene beğendirmeye kalkar siz de bir not verirdiniz. Olumlu bulmuşsanız seni ve partini iktidar yaptım hizmet edeceksiniz. Daha az beğendiğini ise sizi muhalefet ettim siz bizim avukatımız olacaksınız. Muhalefet halkın avukatıdır. İktidar da hizmet etmekle yükümlüdür.”

“Esnaf ekonominin bel kemiğidir. Ülkenin istihdam yaratan sektörüdür. Esnaf esnaf gezmeye başladık. Sizin sesinizi dinleyip ona çözüm üretip iktidarda bulunan arkadaşların bu çözümleri alıp sizin adınıza uygulamalarını talep ettik. Pandemi döneminde bir kısmını yaptılar.  Bu gezilerde bizden daha yaşlı hale gelmiş gençler gördüm. 82 puan aldığı çocuğu AKP’de dayısı olmadığı için atanamamış haykıra haykıra ağlayan anneler gördüm. 5 tane emekli maaşı farklı farklı olan emekliler gördüm. Tencere kaynatmakta zorlanan anneler gördüm. Çocuğuyla dükkana giremiyor. Çocuk çikolata istediği zaman onu alacak para yok.”

İFTİRA ATAN BAKANLARA CEVAP

“Gözleri ışıltıyı da size vermişler yandınız… Mazottan ilaçtan öldük diyorsunuz iflas ettik diyorsunuz. O diyor ki epistemolojik. Yandınız… Gözlerinden böyle ışık geliyor. Daha beterleri var… Bu en azından neşeli ve komik… Bazıları da var ki hayretler içindeyim. Biz 14 Mayıs’ta önemli bir seçime gidiyoruz. Birisi çıktı Başbakanlık yapmış şahıs kağıttan İstiklal Marşı’nı okuyamadı…  Ama ne yaptı… Biz işgalciymişiz… Onlar kim istiklal mücadelesi verenlermiş… Bu, millete ayıptır… Bir tanesi daha var evlere şenlik… 14 Mayısı Millet İttifakı olarak seçimi kazanınca FETÖ kazanmış olacakmış… Biz şampanyalar patlatacakmışız… Daha komiği var ter temiz alınlarını seccadeye koyacaklarmış… O alnın temiz kalması için harama el uzatmayacaksın. Alnının temiz olması için kul hakkı yedirmeyeceksin. Sadece mülakatla yediğiniz kul hakları alnınızın orta yerinde kara bir leke… Ben 8 sene meclis yönettim bunun kadar FETÖ öven bir siyasetçiye rastlamadım. Kadere bak kadere bak… Bir de üçüncüsü var… Asayişten sorumlu olması gereken şahıs erkek erkeğe evliliğe kafayı takmış… Biz kazanırsak erkekleri erkeklerle evlendiriyormuşuz… Böyle bir fantezi dünyasını anlamak mümkün değil. Bunu geçtim erkek ve hayvanları evlendirecekmişiz. Daha enteresanı var 15 Mayıs sabahı yani 14 Mayıs akşamı kazandığımız halde darbe yapmış olacakmışız. ”

“HESABINI SORMAZSAM NAMERDİM”

“Sinan Ateş gencecik bir akademisyen ve iki kızı var. Gencecik öğretmen bir eşi var.. Katledenler belli. Azmettirenler belli… Ey Recep bey hani nefesten haberin vardı. Ey asayişten sorumlu erkek erkeğe evliliklerin peşine düşmüş zat ayakkabı numaralarına kadar her şeyi biliyordunuz. Nerede Sinan Ateş’in katilleri.  Nerede Sinan Ateş’in azmettiricileri. Mersinli biliyor değil mi? Onun hesabını ben sormazsam, peşinden yürümezsem abim benden hesap sorar mezarında döner. Ben eğer Nihat Gürer’in kız kardeşiysem namerdim şerefsizim… Sinan Ateş deyince eli ayağı titreyenler bizi 50 bin tane suçla karşı karşıya bıraktılar. Erdoğan ve arkadaşlarının bu elinde Hizbullah var… Gaffar Okkan’ın katilleri…Çok hesap sorulacak.. Bu sol elde de PKK var Recep Bey ne dedi ‘gitti ya bizim Mehmet’ dedi. Kim Mehmet? Abdullah Öcalan’ın kardeşi… Bunlar akraba olmuş…  ”

“EN ÖNEMLİSİ NEFES ALMAK”

“18 – 26 yaşındaki bütün gençlere 2 bin 500 lira maaş ödeyeceğiz biz iş buluncaya kadar… Koşulsuz, şartsız… Kurban geliyor. Allah kurban kesmeyi hepimize nasip etsin. Ama geçen sene 5 bin liraydı kurban bugün 15 bin… Çok enteresan Koyun da 12 buçuk… Büyük bir çoğunluğunuz kurban kesemeyecek… İnancın gereğini getiremeyecek.. Biz seçileceğiz ve hemen emeklilerimizin hesabına 15 bin lira kurban parası hesabına yatıracağız. Köyler boşaldı. O köylerde yaş ortalaması 50 okulları açacağız bir… Öğretmen tayini iki… Veteriner tayini üç… Ziraat mühendisi tayini dört… Ayrıca genç bir çift köyde yaşayıp tarım yapmak istiyorsa ikinizin de SSK ya da BAĞ KUR primlerinizi biz ödeyeceğiz. Çünkü üretmeden Türkiye kalkınamaz. Daha enteresan bir şey söyleyeyim. Gıdanın pandemi döneminde beka gibi önemli olduğunu gördük. Havza bazlı tarım yapılacak toprağınızda ne ekmeniz gerektiğini söyleyeceğiz. Önceden ilen edeceğiz ürününüz neyse alacağımıza dair. düşük çıkarsa aynı paraya alacaksınız yüksek olursa cebinize ekstradan para girecek. Tarım bir, sanayi iki, teknoloji üç… Bunların en önemlisi nefes almak kadınların, gençlerin nefes alması… ”