Terim'in avukatları: Fatih Terim Fonu diye bir tespit yok Terim'in avukatları: Fatih Terim Fonu diye bir tespit yok
1999 yılında piyasaya sürülen ilk oyunla başlayan ve FPS türündeki efsanevi oyun serisi Counter-Strike, günümüze kadar etkileyici bir şekilde varlığını sürdürdü. Son zamanlarda heyecanını giderek artıran oyuncular, yakın bir zamanda Counter-Strike 2'nin çıkışını bekliyorlar. Valve'dan gelen dikkat çekici bir paylaşım ise bu beklentileri daha da güçlendirdi.

Valve, geçtiğimiz nisan ayında Counter-Strike 2'yi ilk duyurdu ve CS:GO oyununa yapılacak bir güncelleme ile ücretsiz olarak sunulacağını belirtti. Counter-Strike 2, önemli değişikliklerle birlikte gelecek. Bu değişiklikler arasında göz alıcı yenilenmiş satın alma ekranı, daha gerçekçi bomba efektleri, değişen mekanikler ve dikkat çeken fizik yapısı bulunuyor.

Şu anda sınırlı beta aşamasında olan Counter-Strike 2'nin tam sürümünün ne zaman yayınlanacağı belirsiz. Önceden yaz dönemi işaret ediliyordu, ancak Valve'ın son paylaşımı, 27 Eylül'de Counter-Strike 2'nin sınırlı beta aşamasından çıkıp herkese sunulabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Tabii ki Valve'ın böyle bir paylaşım yapması, Counter-Strike 2 için kesin bir çıkış tarihi olduğu anlamına gelmiyor. Valve, oyunculara farklı bir konuda ipucu vermek isteyebilir. Bu nedenle oyunun gerçekten 27 Eylül'de çıkıp çıkmayacağını bekleyerek görmemiz gerekecek.

Ayrıca Valve, Counter-Strike 2'nin çıkışına az bir süre kala önemli değişiklikler de yapmaya hazırlanıyor. Şirket, franchise liglerinin 2025 yılından itibaren yasaklanacağı bir karar aldı. Franchise, e-spor takımlarının katılma ücreti ödeyerek turnuvaya dahil olduğu ligleri ifade eder.