• BIST 109.050
 • Altın 153,876
 • Dolar 3,8375
 • Euro 4,5051

  Memurlardan örnek davranış

  14.01.2009 11:35
  Aydın Memurlar Derneği (AYMEDER) üyesi kamu görevlileri, Aydın Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret ederek, yaşlılarla sohbet edip onlara çiçek hediye etti.
  Memurlardan örnek davranış
  Memurlardan örnek davranış Memurlardan örnek davranış Memurlardan örnek davranış

  Kızılay"a kan bağışından sonra çalışanlar arasında tanışmayı ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla kurumlar arası halı saha futbol turnuvası düzenleyen AYMEDER üyeleri, Dernek Başkanı Ekrem Kaya ve bazı üyelerin katılımıyla Aydın Huzurevi"ni ziyaret ederek; huzur evinde barınan yaşlıların gönlünü aldılar.
  Gerçekleşen ziyaretle ilgili olarak bilgiler veren AYMEDER Başkanı Ekrem Kaya, “Bilindiği gibi huzurevlerimizde genellikle emekli ve yaşı ilerlemiş olan vatandaşlarımız kalmaktadır. Esasen gönlümüzden geçen burada bulunan büyüklerimizin burada değil de evlatlarının yanında, torunlarının yanında olmaları ve onlara sevgilerini, şefkatlerini vermeleri ve tecrübelerini aktarmaları. Ancak değişik sebeplerle bu her zaman mümkün olmamakta ve bu müesseselere ihtiyaç duyulmaktadır. Biz yaşadığımız toplumumuzu bir ağaç olarak düşünürsek ninelerimiz ve dedelerimizi o ağacın kökü olarak düşünüyoruz. Nasıl ki kökü olmayan ağaç yaşamaz aynı şekilde yaşlılarını memnun etmeyen, onların gönlünü kazanmayan bir toplumun ayakta kalması ve tam anlamıyla tekamül etmesi mümkün değildir. Sizler bizim varlık sebebimizsiniz yani sizler olmasaydınız bizler olmazdık. Ecdadımız tarih boyunca bu gerçeğin farkında olarak hareket etmiş ve birçok müesseseler kurarak hizmete sunmuştur. Aynı zamanda Yüce Allah, değişik ayetlerinde kendisine ibadet ve kulluk yapılmasını emrettikten hemen sonra, ana-babaya iyilik ve ihsanda bulunmayı emretmektedir” dedi.
  Huzurevinde yaşlılarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını beyan eden Kaya, “Biz üyelerimizle birlikte bu duygu ve düşüncelerle burada bulunan büyüklerimiz ile tanışmak onların bir nebzede olsa yalnızlıklarını unutturmak, her ne kadar her zaman yanlarında olmasak ta her zaman gönüllerimizde bir yerlerinin olduğunu bildirmek amacıyla bu ziyareti tertip ettik. Kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyoruz” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim