Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği görüşmelerde Memur-Sen, Kamu İşveren Heyeti'nin yaptığı iki zam teklifini de kabul etmedi. Toplu sözleşmede süreç sona yaklaşırken ve hükümetin üçüncü zam teklifi beklenirken acı bir olay yaşandı.

Memur-Sen'in toplu sözleşmeden sorumlu ismi Toplu Sözleşmeden sorumlu Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında müzakereler sırasında kalp krizi geçridi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı habere göre, Tonbul, dün 22.30 civarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında devam eden 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşmeleri sırasında rahatsızlandı. Aracıyla Bilkent Şehir Hastanesine götürülen Tonbul, kalp krizi teşhisiyle tedavi altına alındı. Tedavisi hastanede devam eden Tonbul'un, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

SENDİKADAN AÇIKLAMA GELDİ 

Memur-Sen'den Tonbul'un sağlık durumuna ilişkin açıklama geldi. Sendikanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Toplu Sözleşme müzakereleri sırasında yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan ve tedavisi süren Toplu Sözleşmeden sorumlu Memur-Sen Genel Başkan Yardımcımız Hacı Bayram Tonbul'a acil şifalar diliyor, ailesine ve teşkilatımıza geçmiş olsun diyor, dua bekliyoruz." denildi.

Evi olan milyonları kapsıyor! Kentsel dönüşüm yasası geliyor Evi olan milyonları kapsıyor! Kentsel dönüşüm yasası geliyor

BAKAN IŞIKHAN'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabı üzerinden kalp krizi geçiren Hacı Bayram Tonbul'a geçmiş olsun dileklerini sundu. Bakan Işıkhan, "Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Sayın Hacı Bayram Tonbul’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabbim’den acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

HACI BAYRAM TONBUL KİMDİR?

Hacı Bayram Tonbul 1964 yılında Gümüşhane ili Şiran ilçesi Sarıca köyünde dünyaya geldi. Eğitimine 1975 yılında Şiran İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra Şiran ortaokuluna devam etti. 1978 yılında babasının memuriyeti nedeniyle Erzincan  İl merkezine taşındı. Lise eğitimini Erzincan Sivil Lise olarak bilinen okulda tamamladı. 1982 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri bölümünden 1986 yılında Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. İş hayatına 1987 yılında TC. Ziraat Bankasında mühendis olarak başladı. 

Hacı Bayram Tonbul 2001 yılındaki kriz ve bu kriz sonrasında yapılan özelleştirme çalışmalarıyla DSİ genel Müdürlüğüne Mühendis olarak atandı. DSİ Etüt ve Plan Dairesinde Toprak ve Drenaj Şubesinde bir müddet çalıştıktan sonra İdari ve Mali İşler Dairesine başkan yardımcısı olarak atandı.

2003 yılında Enerji Bir Sen’in işyeri temsilciliği görevinde bulundu. 2005 yılında Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’ne 2008 yılında ise Genel Başkanlığa seçildi. Halen Enerji Bir-Sen  Genel Başkanlığı ve Memur Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliği görevlerini yürütmekte.