Tarık Akat'ın hedefi birincilik Tarık Akat'ın hedefi birincilik
Göztepe Spor Kulübü Eski Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sepil, geçtiğimiz hafta oynanan Göztepe - Altay maçında yaşananlara ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Sepil, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Güzel İzmir'in büyük derbisi, Göztepe-Altay maçında yaşananlar artık herkesin malumudur. Kulübümüz ve tüm futbol paydaşları adına büyük şaşkınlık ve üzüntüyle tanık olduğumuz olaylar yaşadık. Ancak öfkeyle değil sağduyu ile hareket edilmesini savunuyoruz. Artık, bu ve benzeri olaylar ile ders çıkarma sürecinin çok geride kaldığını düşünüyor ve ilgili her karar ve önleyici düzenlemenin ivedilikle hayata geçirilmesini talep ediyoruz.

Uzun yıllardır futbolunun içerisindeyim. Hayatımda ilk defa tribünde böyle organize bir saldırıya tanık oluyorum. Önce tribüne sokulan bir işaret fişeği; bizim tribüne, hedefe nişan alınarak sıkıldı. Çok kısa mesafeden 20-25 metredeki seyirci hedeflenerek direkt olarak işaret fişeği atılıyor. Bu işaret fişeğinin o mesafeden atılması öldürmeye teşebbüstür.