Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) olağanüstü seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıklayan Mehmet Büyükekşi, yazılı bir açıklama yayımladı.

Ödünç ayakkabılarla Galatasaray'ı devirdiler Ödünç ayakkabılarla Galatasaray'ı devirdiler
TFF’nin her koşulda, her futbol kulübüne mutlaka eşit mesafede olmak zorunda olduğunu dile getiren Büyükekşi, şu ifadeleri kullandı:

"Bu TFF seçimlerinde Türk futbolunun tüm paydaşlarıyla birlikte hareket etmek istediğimi daha önce de ifade etmiştim. Gecikmeye tahammülü olmayan sorunlarla başa çıkmamızın tek yolu; birlikte ve futbolun iyiliklerine ve başarısına odaklanmış, özel ajandalardan arındırılmış bir güven ortamını yaratmaktan geçiyor. Bu kurum her koşulda, her futbol kulübüne mutlaka eşit mesafede olmak zorunda.

Adaylık sürecimin başından beri tüm dikkatimi, her kademedeki futbol paydaşlarımızla samimi istişarelere ayırdım. Süper Lig, 1’inci Lig, 2’nci Lig, 3’üncü Lig, Kadınlar Ligi ve amatör şubeler de dahil tüm sorunların üstesinden gelebilmek için, derhal çözülmesi gereken yayın ihalesi için, harcama limiti, hakem hataları gözlemci ve temsilci sorunları ve benzeri  birçok mesele için, zamana karşı yarışıyoruz. Bizden sonraki yönetim için iyi bir miras bırakmak zorundayız.