Binlerce kişiden 70 milyon lirayı aşkın bir para topladığı iddia edilen Mega Holdings’in Türkiye’deki faaliyetleri ile ilgili savcılığın halen daha soruşturma yürüttüğü de ortaya çıktı. 
Şüpheliler listesinde, şirket ortaklarının da aralarında olduğu 160’a yakın kişi bulunuyor. 
Savcılık dosyasına giren müfettiş raporunda, yürütülen sistem için ‘nitelikli dolandırıcılık yapılıyor’ değerlendirmesi yapıldı. MASAK raporuna göre ise şüpheli para transferleri bulunuyor. Dosyada mağdur olarak ifadeleri alınan çok sayıda kişi olduğu öğrenildi.


WEB SİTESİ SATIŞIYLA VURGUN YAPMIŞLAR
Mega Holdings ile ilgili ulaşılan bilgilere göre, bu bir tür ‘saadet zinciri’ olarak değerlendirildi ve Savcılık, Mega Holdings hakkında soruşturma başlattı.
Web sitesi satışı ile yeni üye yapılan sistem ile ilgili İstanbul Mega Holdings hakkında savcılığın önceki dönemde soruşturma başlattığı ortaya çıktı.
Savcılık talimatı ile harekete geçen İstanbul Mali Suçlar ve Suç Gelirleriyle Mücadele Şube Müdürlüğü, sisteme binlerce kişinin üye yapıldığını ortaya koydu.
ARALARINDA KİMLER YOK Kİ!
Web sitesi satışı yapılarak yeni üyelerin kazandırıldığı sisteme üniversite öğrencilerinin yanı sıra, asker, polis, hemşire ve avukatların da dâhil edildiği anlaşıldı.
Edinilen bilgilere göre sisteme üye olan polis sayısı 100’ü buluyor. Bir bölümü İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli polislerden bazıları yüksek gelir elde eden ‘lider’ grup arasında yer alıyor. Derinleştirilen soruşturma sürecinde bazı polislerin, şirketin yurtdışı etkinliklerine de katıldığı belirlendi.

DOSYADA 160 KİŞİ ‘ŞÜPHELİ
Hong Kong merkezli Mega Holdings’e bağlı İstanbul’da Kurulu Mega Bilişim Ağ Pazarlama ve İnternet Hizmetleri isimli şirketi üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Mali Şube ekiplerinin yürüttükleri çalışmalar kapsamında 160 kadar kişinin ismi şüpheli olarak dosyaya girdi. 
Şüpheliler arasında şirket ortakları ve sigortalı çalışan olarak görünen isimlerden Mesut Öpengin, İran asıllı Hossein Khezrzadeh, Mahmut Yaman, K. Enes Olğun, Mahmut İnan, M. Selma Olğun, Fatih Yazıcı, Şeref Menteşe, Akşemsettin Kocabaş, Erhan Baş gibi ‘lider’ konumdaki isimler bulunuyor.

ARABACIOĞLU KARDEŞLER ARKADAŞLARINI SİSTEME DAHİL ETTİ

Aydınpost’un ulaştığı kaynaklara göre Türker Arabacıoğlu ve kardeşi Alper Arabacıoğlu’nun Aydın’da Efeler Şahnalı Mahallesi başta olmak üzere pek çok kişiyi mağdur ettiği öğrenildi.
Arabacıoğlu kardeşlerin yakın çevresindeki ve liseden tanıdıkları arkadaşlarına da yüksek kâr vaadiyle sisteme dahil ettiği ortaya çıktı.

MEGA HOLDİNGS DEŞİFRE OLUNCA BAŞKA ŞİRKETE GEÇMİŞLER
Mega Holdings’in Türkiye’de 2015 yılında 70 milyon liralık vurgun yaptığının ortaya çıkması ve MASAK’ın soruşturma başaltması sonrasında Arabacıoğlu kardeşlerin şirket değiştirip Goldmine ve quest.net adıyla da saadet zinciri pazarında iş kovaladığı öğrenildi.

VARAN10- ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SAKIN KAÇIRMAYIN!

VARAN 8: SKANDAL İhaleye fesat mı karıştırdılar? Arabacıoğlu’nun iş bitirme karnesi yetersiz çıktı! VARAN 8: SKANDAL İhaleye fesat mı karıştırdılar? Arabacıoğlu’nun iş bitirme karnesi yetersiz çıktı!

Kuşadası'ndan Yunanistan’a kaçarken yakalandı Kuşadası'ndan Yunanistan’a kaçarken yakalandı

Ab6Be137 1E01 4792 9652 D4F6Ca39C9B5B5389Bef F210 4652 Ade0 3E125861Add7A2Bace8B Cc43 4462 Bf86 E78A2Ee48D240133F1Cd A34D 40F5 A757 69F7898Ec68E