• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Meclis toplantısı yapıldı

  03.06.2009 19:00
  Kuşadası Belediyesi Haziran ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Meclisi Salonu'nda yapıldı. 8 gündem maddesiyle başlayan toplantı, yeni maddelerin eklenmesiyle 27 maddeye çıktı.
  Meclis toplantısı yapıldı
  Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı

  Turizm komisyonu raporu, Nazilli Pazarında kira bedellerinin belirlenmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporu, hayrat çeşmesi ve plajlarda kullanılan çeşmelerin su saatine bağlanarak abone olunması ilgili komisyon raporu, şehiriçi minibüslerinin yolcu fiyat tarifeleriyle ilgili komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Ege Belediyeler Birliğine asil üye olarak meclis üyesi Zekeriya Tünk, yedek üye olarak Yusuf Emik oy birliği ile seçildi.
  Spor Salonu kiralama ücretleri 18 kabul, 4 red ve 3 çekimser oyla kabul edilirken, belediyenin işletme tesisleri kurması ile ilgili madde 18 kabul 7 red oyla kabul edildi. Kadro iptali oy birliği ile kabul edilirken, 1/100.000'lik planla ilgili oylama yapılmadı. Plajların işletilmesi 18 kabul, 7 red oyla kabul edilirken, plajlarda uygulanacak şemsiye ve şezlong fiyatları da 18 kabul, 7 red oyla kabul edildi. Buna göre; plajlara ücretsiz giren yerli ya da yabancılar sadece isterse şemsiye ve şezlong
  verilecek, buna karşılık şemsiye için 5, şezlong için 5 lira ücret alınacak.
  Daha sonra Doğan Uzunyol isimli vatandaşın Huzurevi'nin malzeme ihtiyaçlarının karşılanması için belediyeye yapmak istediği 47 bin lira tutarındaki bağışı oy birliği ile kabul edildi. Halil Morel'in itirazı ile ilgili komisyon raporu da oy birliği ile kabul edilirken, 310 ada 16 parsel hakkındaki komisyon raporu 23 kabul 2 çekimser oyla kabul edildi. Kipa alışveriş merkezi önündeki kavşağın düzenlemesi ile ilgili tabelin imar komisyonuna sevki, Sağlık Gurup Başkanlığı'nın Nazilli Sitesi civarında sağlık
  ocağı açma talebinin imar komisyonuna sevki oy birliği ile kabul edildi.
  1/5.000 ve 1/1.000 ölçekli imar planlarının Çevre Bakanlığınca hazırlanan 1/100.000 ölçekli planın uygun hale getirilmesi için revizyon planlarının yıllara sarih şekilde ihale edilmesi, ayrıca 1/1000 ve 1/5000 ölçekli hali hazır haritaların genel plan revizyonunun yapılabilmesi için harita mühendisi konusunda yıllara sarih denetleme hizmeti alınması ihalesi ile ilgili iki madde oy birliği ile kabul edildi.
  Şehiriçi minibüslerinin garaj giriş-çıkış ücretlerinin tarife komisyonuna havalesi, ticari araçların garaj giriş-çıkış ücretlerinin tarife komisyonuna havalesi, su aboneliklerinin ferdi hale getirilmesi plan bütçe ve hukuk komisyonlarına sevki, itfaiye iç hizmet yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi.
  Geçtiğimiz ay imar komisyonuna sevk edilen Emniyet Müdürlüğünün takas talebi için imar komisyonuna süre verilmesi, 963 ada 7 parsel ve 141 ada 5 parsel ile ilgili imar komisyonuna süre verilmesi, ticari araçların vize ücretlerinin ulaştırma ve trafik komisyonuna sevki de oy birliği ile kabul edildi.
  Gündemin son maddesini ise Çarşamba günleri açılan tekstil pazarı oluşturdu. Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, DSP'li Belediye Meclisi Üyesi Yusuf Güneş'in kaç pazar yeri verildiği ve bazı belediye meclisi üyelerine kontenjan ayrılıp ayrılmadığı yönündeki sorusunu yanıtladı. Pazar yerleri için 4 bini aşkın başvuru olduğunu açıklayan M. Esat Altungün, "Bu kadar başvuru, Kuşadası'nın ekonomik anlamda ne hale geldiğinin de göstergesi. Acı ama gerçek maalesef bu. Pazar yerindeki sayı 517. Ayrıca
  kimseye kontenjan falan ayrılmadı. Zabıta müdürlüğümüzün verdiği bilgiler doğrultusunda teker teker incelenerek 517 kişiye Pazar yeri verildi. Bunlardan 60 kadarı eskiden beri pazarcılık yapan başka ilçelerden, diğerlerinin tamamı Kuşadası'nda yaşayan vatandaşlarımızdan oluşuyor" dedi.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim