• BIST 108.153
 • Altın 153,551
 • Dolar 3,8325
 • Euro 4,5073

  Meclis toplantısı yapıldı

  04.05.2009 17:52
  Aydın Belediye Meclisi'nin mayıs ayı oturumu gerçekleştirildi.
  Meclis toplantısı yapıldı
  Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı Meclis toplantısı yapıldı

  AYDINPOST HABER SERVİSİ-Aydın Belediye Meclisi'nin mayıs ayı oturumu gerçekleştirildi.
  Belediye meclis toplantı salonunda Özlem Çerçioğlu'nun başkanlığında toplanan belediye meclisinin toplantısı bir eksikle yapıldı.
  Çiftçi Malları Koruma Meclisi'ne seçilecek üye konusunun gelecek oturuma ertelenme talebi ise, toplantının başladığı ilk dakikalarda salonda ufak çapta gerginliğe neden oldu. Konuya itiraz eden birlik üyesi Tahir Sarıçiçek, söz almak istedi. Çerçioğlu da "Böyle bir hakkınız yok" diye yanıt verince, "Erteleme kararı vermenizi anlayamadım, meclis bunu neden daha önce incelemedi" şeklinde sözler sarfetti. Başkan Çerçioğlu da, "Lütfen bu şekilde konuşamazsınız" şeklinde Sarıçiçek'i uyardı. Sarıçiçek "O zaman hayrını görün, bizim de burada işimiz yok" dedi ve arkadaşlarıyla birlikte salondan ayrıldı.
  Başkan Çerçioğlu'nun başkan yardımcılığı için olur verdiği Uğur Alkanlı ve Kamil Kaya'ya verileck ücret de mecliste ele alındı. Meclis her iki belediye başkan yardımcısına da 4 bin 102 TL'lik bütçe ayrılmasını oy çokluğuyla kararlaştırdı.
  Mecliste ele alınan konulardan biri de Kent Konseyi üye seçimi oldu. Meclis üyelerinden Altan Güney, Semih Özmeriç, Saadet Kavasgil, Ahmet Gümüş, Güngör Türk, Fevzi Köse, Mehmet Tuğcu, Nebil Alparslan, Şehnaz Bağcı Kent Konseyi üyeliğine seçildi.
  Mecliste ele alınan diğer birlik üyeliklerinin seçimleri ise şöyle oldu.
  Aydın İli Afet Acil Yardım ve Kurtarma Birliği'ne Derya Karaçolak (asil), Mehmet Can Önler (yedek) seçildi.
  Büyük Menderes Havzası Çevre Koruma Birliği'ne Ahmet Öztürk (asil), Uğur Türkmen (yedek) seçildi.
  Aydın İli Çevre Hizmetleri Birliği'ne Cavit Tığ (asil), Altan Güney (asil), Kamil Bİrcan (asil), Güngör Türk (yedek), Sait Birlik (yedek), Mustafa Üretmen (yedek) seçildi.
  Tarihi Kentler Birliği'ne Kamil Kaya (asil), Cavit Tığ (yedek) seçildi.
  Sağlıklı Kentler Birliği'ne Ahmet Ertürk (asil), saadet Kavasgil (yedek)
  seçildi.
  Aydın Belediye Meclisi, güvenlik biriminde çalışan personelin de ek mesai ücretinin de aylık 250 TL olarak ödenmesini plan bütçe komisyonuna havale etti.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim