• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501

  Meclis Toplantısı yapıldı

  05.02.2009 16:23
  Aydın Belediyesi son meclis toplantısını gerçekleştirdi.
  Meclis Toplantısı yapıldı
  Meclis Toplantısı yapıldı Meclis Toplantısı yapıldı Meclis Toplantısı yapıldı

  AYDINPOST ÖZEL- Aykonut yapı kooperatifinin 4 kattan 5'e kata çıkabilme yetkisinin verilmesinin de ele alındığı meclis toplantısında konuşan Başkan Ortekin, "İmarda daima rant vardır. Buna dikkat edeceğimizi daha önce söylemiştik. Alınan tüm dosyalara da özen gösterdik. Çok şükür ki meclisimiz yargı önüne çıkmadı" diye konuştu.
  Ortekin, Aykonut'un belediyeyi ait bir kooperatif olduğunun sanıldığını belirttiği toplantıda, "Bugüne kadar bize intikal eden bir şey yoktu. Bu haldede sorunu çözme imkanımız olmadı. Mahkeme bile Aykonutu belediyenin sanıyor. Aynın vakıfların belediyeyi ait olduğunun sanılması gibi bir olay. İhale için yıllardır adım attırılmıyor. Bu insanların sırtından siyasi rant sağlanmaz" dedi.
  Konuşmaların ardan meclis Aykonut'un kat artırma talebini oy çokluğuyla kabul etti.

  MECLİS ÜYELERİNE PLAKET VERDİ
  Toplantının kapanışında konuşan Başkan ilhami Ortekin, "Aydın Belediyesi artık kurum oldu. Belediyeyi halka sevdirdik. Katkı veren, eleştiren, üreten tüm arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Tek sesli olmamak güzel. Haksızlık yaptığımı düşünenler düşünen varsa hakkını helal etsin. Benim de susam tanesi kadar hakkım varsa helal olsun. Emin olun ki halk Aydın Belediyesi'nden hoşnuttur. Şuradan kimseye özel bir dosya geçişi yapmadık. Biz son derece müsteriyiz" dedi ve meclis üyelerine plaketlerini dağıttı.
  Ortekin, meclisin en yaşlı üyesi Turgut Özcan'ın da elini öperek plaketini takdim etti.

  Fotoğraflar için tıklayın...

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim