• BIST 110.248
 • Altın 155,412
 • Dolar 3,8262
 • Euro 4,5259

  MEB'in projesine destek

  04.06.2008 09:42
  Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya "Temiz Sular, Temiz Türkiye kampanyasını destekliyoruz" dedi.
  MEBin projesine destek
  MEB'in projesine destek MEB'in projesine destek MEB'in projesine destek

  Türkiye Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Aydın Şube Başkanı Mehmet Şerinkaya, sendika olarak Milli Eğitim Bakanlığının 5 Mayıs Dünya Çevre Günü dolayısıyla yurt genelinde başlattığı “Temiz Sular,Temiz Türkiye Kampanyasını” Eğitim Bir-Sen Aydın Şubesi olarak desteklediklerini açıkladı.
  Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Eğitim Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya, Milli Eğitim Bakanlığının çeşitli kurumlarla işbirliği yaparak ile yurt genelinde “Temiz Sular, Temiz Türkiye Kampanyasını” başlattığını hatırlattı. Proje kapsamında Aydın ve ilçelerinde yürütülecek olan faaliyetlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olduğunu belirten Şirinkaya, “Temiz Sular,Temiz Türkiye Kampanyasına Eğitim Bir-Sen Aydın Şubesi olarak destek verdiğimizi kamuoyuna, eğitim camiasına ve üyelerimize duyurmak istiyoruz. Toplumu ilgilendiren ve onun yararına olan her türlü girişime destek verdiğimiz gibi ilimizin mesire ve piknik alanlarının temizlenmesi girişimini de destek veriyoruz. Üyelerimiz bu etkinlikte faal şekilde görev alarak şehrimizin temizlenmesine katkı sağlayacaklardır. Sanayi atıkları, spreyler, yakıtlarla ortaya çıkan dumanlar, petrol ve ilaç atıkları, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler, çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etkenlerdendir” dedi.
  Çevrenin kirlenmesindeki en büyük etkenin insanların doğaya verdiği zararlar olduğuna değinen Mehmet Şirinkaya, “Doğanın korunmasını ve tahribatının engellenmesi zorunludur. Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için kirlenmeleri mutlaka önlemek, yeşil alanları ve hayvanları koruyup çoğaltmak gerekir. Bilinçsizce sağa sola atılan plastik ürünlerin doğada 400 yıl kadar çürümeden kalabildiğini söylersek, karşı karşıya kaldığımız tehlikenin boyutlarını biraz olsun anlayabiliriz. Çevrenin kirlenmesini önlemek için üzerimize düşen görevleri mutlaka yapmalıyız. Bu nedenle sendi yönetimiz ve üyelerimiz olarak Temiz Sular, Temiz Türkiye Kampanyasını gerekli her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim