MEB'den son dakika kararı. Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. Resmen imzalar atıldı. Birçok okulda başlıyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde tarım bölümlerinin açılması için, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında İstanbul’da bulunan 7 lisede tarım bölümleri açılacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Şaka ölümle bitti! Arkadaşından kaçan gencin karnına batan cam onu hayattan kopardı Şaka ölümle bitti! Arkadaşından kaçan gencin karnına batan cam onu hayattan kopardı
Küresel iklim değişikliğinin sürdürülebilir tarımsal üretime olumsuz etkileri nedeni ile gençlerin tarımda daha etkin ve verimli bir şekilde yer almasını hedeflendi. Liselerde tarım bölümleri açıldı.

CNN Türk'te yer alan habere göre; İstanbul’da tarım bölümü açılan liseler; Beykoz Galip Öztürk, Silivri Şerife Baldöktü, Küçükçekmece Ayhan Arı, Üsküdar Selimiye, Kemerburgaz Halis Kutmangil, Şile Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Çatalca Şehit Özcan Çiftçi Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak belirlendi.

2022-2023 eğitim öğretim yılında, 7 okulda 30 kişilik kontenjanlarla öğrenciler Liselere Giriş Sınavından alacakları puan ile yerleşecekler. Tarım bölümlerini okuyan öğrencilerin tarımın geliştirilmesine katkı sağlaması bekleniyor.